Актуально
Білл Гейтс порівняв пандемію із світовою війною та запропонував 5 ідей для перемоги над коронавірусом

У блозі, опублікованому у четвер, 23 квітня, засновник компанії Microsoft, американський мільярдер Білл Гейтс виклав ідеї щодо інновацій у п’яти сферах, які є ключовими для припинення пандемії та повернення до економічної активності. Пандемію він порівняв із світовою війною, в якій усі країни опинилися на одному боці барикад.
По-перше, пише він, необхідне лікування симптомів, викликаних ураженням коронавірусом COVID-19, яке є ефективним у 95% випадках. Наявність такого лікування, навіть за відсутності вакцини, дозволить людям повернутися до звичного способу життя.
Гейтс пише, що крім ліків, які випробовуються, потенційним лікуванням може бути плазма пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, та виробництво синтетичних антитіл, які найкраще працюють проти вірусу.
Серед типів ліків, які дають йому найбільшу надію, - антивірусні препарати та такі, що змінюють імунну відповідь організму.
По-друге, пише Гейтс, повернутися до звичного життя людству може допомогти вакцина, але у середньому на розробку вакцини від нової хвороби, яка є дієвою та ефективною, йде 5 років. Враховуючи увагу та ресурси, виділені на розробку вакцин, які можуть дієвими проти нового коронавірусу, Гейтс вважає, що результату можна чекати від 9-ти місяців до двох років.
По-третє, пише він, потрібне широкомасштабне тестування, включно із PCR-тими тестами, які люди можуть зробити собі самі. Фундація Білла та Мелинди Гейтс підтримала дослідження, яке довело, що ці тести є настільки ж ефективними, як й ті, що роблять медичні працівники. Важливим питанням тут також залишається те, чи можуть уряди, після того вірус виявлений, забезпечити умови карантину людини, яка проживають у тісному помешканні з іншими членами родини.
Втім, вказує він, існують додатки, які допоможуть людини, в якій виявили вірус, пригадати, де вона була та з ким контактувала, та добровільно поділитися цією інформацією.
Наступний крок – відслідковування контактів. Деякі країн, як Південна Корея та Китай, пише Гейтс, вимагають від пацієнтів надати інформацію про їх місцеперебування за останні 14 днів, що містить передачу даних геолокації з їхніх телефонів та банківської картки, що важко уявити в Європі та США.
Втім, вказує він, існують додатки, які допоможуть людини, в якій виявили вірус, пригадати, де вона була та з ким контактувала, та добровільно поділитися цією інформацією. Наприклад, є додатки, які, із використанням Блютуз, виявляють телефони людей, які знаходяться поблизу. Після отримання позитивного результату на COVID-19, усім цим людям можна вислати про це повідомлення і порекомендувати перевіритися самим. Щоправда, зазначає Гейтс, цей додаток не допоможе у випадку, коли інфікована людина залишила віруси на поверхнях.
В якості моделі він пропонує досвід Німеччини, які комбінує інтерв’ю уражених коронавірусом із базами даних.
І останнє – поступове відкриття економіки, відновлення комерційної та суспільної діяльності. Це буде виглядати як щось середнє між карантином і звичним життям: люди зможуть виходити, але не так часто і не скупчуватися; відвідувачі ресторанів займають лише кожен другий столик, у літаках залишається порожнім середнє місце. До цієї фази більшість розвинутих країн перейдуть у наступні місяці, вважає Гейтс.
Правила щодо відкриття економіки мають змінюватися поступово і адаптуватися, відповідно до результатів тестування, пише він і додає, що рішення щодо того, які сектори економіки треба відкривати першочергово, а які – ні – не є таким прямолінійним і у багатьох випадках будуть прийматися на місцевому рівні. Але тут можливі несподіванки.
«У Сполучених Штатах це може бути викликати складнощі, якщо один штат відкриє економіку зарано і почне бачити багато інфекцій. Чи мають інші штати спробувати зупинити людей від того, аби перетинати кордони штатів?», - задається він питанням.
Протягом тривалого часу Білл Гейтс говорив про необхідність готуватися до пандемії. Фонд Білла і Мелінди Гейтс спонсорує розробку вакцин та підтримку систем охорони здоров’я навколо світу.
Дивіться також: 22 квітня у світі відзначають День Землі
Всі новини дня
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.
- Голос Америки
Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.
Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.
"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.
Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.
У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.
За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.
- Голос Америки
Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.
“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.
Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.
Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.
36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.
“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.
Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".
Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"
До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладівОлена Зеленська
“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.
Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.
“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.
Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.
Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю
Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.
- Голос Америки
Тайвань надіслав кошти на відбудову дитячих закладів в Ірпені та Бородянці

Тайвань пожертвував понад 5 мільйонів доларів на проекти Литви з відбудови Бородянки та Ірпеня.
Як повідомила державна інвестиційна агенція Литви, яка координує проекти з реконструкції в Україні, литовський уряд виділив понад 9 мільйонів доларів на відбудову дитячого садочка в м.Ірпінь та школи у м.Бородянка. А кошти Тайваню направлять на придбання навчального обладнання в ці заклади.
"Тайвань сприймає країну як образ нашої країни на іншому континенті. Ми обоє маємо справу з авторитарними режимами, які не соромляться застосовувати силу для нав’язування свого світогляду. Якщо одного дня Тайвань зіштовхнеться з посиленням військового залякування з боку Китаю, ми також будемо шукати вашої допомоги, так само, як зараз ми допомагаємо Україні", - заявив заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Чун Лі.
Литва у 2021 році відкрила у Тавані Офіс свого представництва. У відповідь на це Китай у 2022 році скоротив дипломатичні відносини з Литвою і пригрозив закриттям китайського ринку для цієї країни.
Форум