Спеціальні потреби

Білий дім подякував Україні за звільнення полонених американців 


Військовополонені - п'ять британців, марокканець, швед, хорват і двоє американців - після прильоту до Ріяда, Саудівська Аравія, 21 вересня 2022. Saudi Press Agency/REUTERS
Військовополонені - п'ять британців, марокканець, швед, хорват і двоє американців - після прильоту до Ріяда, Саудівська Аравія, 21 вересня 2022. Saudi Press Agency/REUTERS

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван подякував президенту України Володимиру Зеленському за включення двох американців до списку військовополонених, які у середу повернулися з російського полону.

"З нетерпінням чекаємо на те, коли наші громадяни повернуться до своїх родин", - написав Салліван у Twitter, подякувавши також крон-принцу та уряду Саудівської Аравії й уряду Туреччини ні за посередництво.

Напередодні державний секретар США Ентоні Блінкен також привітав обмін військовополоненими. "Сполучені Штати цінують включення України до перемовин усіх військовополонених, незалежно від їхнього громадянства", – сказав Блінкен.

У заяві Блінкена йдеться, що звільнені американці вже зустрілись із командою посольства США в Саудівській Аравії.

У заяві Держдепу також нагадали, що американцям не радять їздити до України "через активний збройний конфлікт та виокремлення громадян США в Україні представниками органів державної безпеки Росії". Американцям, що перебувають в Україні, вкотре порадили залишити країну, а ті, хто "їде до України, щоб взяти участь у бойових діях, постають перед суттєвими ризиками, й США не можуть гарантувати їхню безпеку".

21 вересня відбувся найбільший із початку повномасштабної російської війни 24 лютого обмін військовополоненими між Україною та Росією. З російського полону звільнили 205 українців та 10 громадян інших країн (Великої Британії, США, Марокко, Хорватії та Швеції), серед яких 108 – бійці полку "Азов", а також інші військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби, ДССТ й двоє цивільних.

Зокрема, двох полонених Росією британців Ейдена Ейсліна і Шона Піннера, а також марокканця Саадуна Брагіма на початку червня так званий "суд" угруповання "ДНР" засудив до страти за "найманство". Україна і світова спільнота засудили "вирок": усі троє жили в Україні і служили у ЗСУ за контрактом до початку повномасштабної війни, тож вони офіційно є військовослужбовцями, що, згідно з міжнародним правом, не повинно дозволяти вважати їх найманцями, пише "Радіо Свобода".

У міноборони Росії повідомили про повернення "55 російських військовослужбовців, яким у полоні загрожувала смертельна небезпека". Про передачу Медведчука у повідомленні не сказано, відзначає "Радіо Свобода".

Зеленський заявив, що обмін став результатом особистих домовленостей із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. За словами президента України, п'ятеро українських командирів перебуватимуть в Туреччині до кінця війни під особистими гарантіями захисту і безпеки Ердогана.

За словами в.о. голови СБУ Василя Малюка, з початку повномасштабного вторгнення РФ загалом вдалося повернути з полону 802 бранців, пише "Українська правда".

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", "Українська правда"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Як і чому британець записався до лав ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00
XS
SM
MD
LG