Спеціальні потреби

Біопаливо забезпечить Україні енергетичну незалежність?


Американці, словенці та українці зібралися в Києві, щоб поговорити про біопаливо. Саме такий вид палива є реальним шансом для України стати енергетично незалежною країною. Тим більше, коли в країні є всі можливості для виробництва зеленого енергоносія.

Про біопаливо в Україні вже давно говорять і експерти, і політики. Уряд навіть прийняв так званий «зелений тариф», який вважається найвищим у Європі. Такий тариф дозволяє виробникам біопалива отримувати прибуток вищий за традиційні види палива. Професор Каліфорнійського університету Ед Льюїс каже, що такий бізнес не економічно, але екологічно вигідний для планети:

«Це паливо краще, оскільки виробляється менше парникових газів. Це краще для навколишнього середовища».

Сьогодні американські та українські вчені говорять про те, що біопаливо можна робити із звичайного проса чи інших багаторічних рослин. Ед Льюїс зазначає. що для такого виробництва в Україні є всі умови:

«Звичайно, багаторічні рослини ростуть тут дуже добре. І тут є великі ділянки із прекрасним та поживним грунтом. Міскантус росте тут дуже легко, сягає 2-3 метрів у висоту. Це чудове місце для вирощування».

Поки що не кожен фермер готовий віддати частину своєї землі на енергетичне просо – ні в Каліфорнії, ні в Кременчуці, кажуть вчені. Але запевняють, що все можливо у перспективі.

Декан факультету захисту рослин Національного університету біоресурсів і природокористування України Ярослав Лікар зазначає:

«Використання цих рослин є доцільним. І в Україні, я сподіваюсь, і в Америці, і в інших державах над цим працюють, бо це є перспектива, яка потребує, звичайно, наукового підходу, виробничого підходу, ну і, звичайно, державної уваги в цьому напрямку».

Експерти передбачають, що бум на біопаливо з проса в Україні відбудеться приблизно через 5 років. Наразі переходити на екологічно чисту енергію не готові ані українські водії, ані фермери.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG