Актуально
- Голос Америки
Біткоїн знову падає: за тиждень втратив чверть вартості

Вартість крипловалюти Біткоїн продовжує знижуватись. Після кількох стабільних місяців, за останній тиждень він втратив чверть своєї ціни й зараз дорівнює 3 тисячас 793 доларів США.
Саме в цей час торік криптовалюта розпочала свій стрімкий злет, що досяг у березні понад 20 тисяч доларів за один біткоїн.
Інші криптовалюти також показали падіння. Загалом ринок цифрових грошей упав до 138 мільярдів доларів, це найнижчий показник з вересня 2017 року. З часу піку, загальна вартість ринку криптовалют втратила 700 мільярдів доларів.
Американські медіа пишуть, що причин, принаймні, три.
Перша - нове розділення біткоїна на дві версії у середині листопада, що потягнуло за собою невпевненість інвесторів у майбутньому валюти.
Крім того, призвести до падіння могли й дії фінансових регуляторів США. Цього тижня ЗМІ повідомили, що в Міністерстві юстиції США розпочали перевірку минулорічного зростання біткоїну. Федеральні прокурори шукають доказів того, що ажіотаж й стрімке подорожчання валюти спричинили маніпуляції на ринку.
У додаток, цифрові валюти, ймовірно, зазнали впливу нестабільності на загальносвітовому ринку цінних паперів.
У січні 2018 року Державна комісія із цінних паперів та фондового ринку США у четвер попередила, що інвестори мають "бути обережними" стосовно криптовалют, подібних до біткойн. В уряді США відзначили, що регулятори на рівні штатів та країни, загалом, можуть виявитись нездатними повернути втрачені інвесторами кошти.
Дивіться також: Жінки-підприємниці у США шукають венчурний капітал у криптовалютах і системах блокчейн. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум