Актуально
Блінкен розпочинає турне в Європу на засідання "Арктичної ради", де зустрінеться з Лавровим

Державний секретар США Ентоні Блінкен у неділю 16 травня розпочинає п’ятиденну поїздку в Данію, Ісландію та Гренландію, де візьме участь у засіданні Арктичної ради і проведе першу особисту зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
Як повідомили у Держдепартаменті, у Копенгагені Держсекретар обговорюватиме «боротьбу з кліматичною кризою», підкреслить відданість США екологічним технологіям і збереженню екологічної стабільності в Арктиці.
Засідання "Арктичної ради" заплановане на 19-20 травня в Рейк’явіку, столиці Ісландії.
Там Ентоні Блінкен зустрінеться, серед інших, з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, оскільки Росія перебирає на себе обов’язки голови "Арктичної Ради" на наступні два роки.
В ході зустрічі, запланованої на 20 травня, сторони обговорять «ключові питання взаємин і міжнародний порядок денний», про це повідомило раніше МЗС Росії.
"Арктична рада" складається з восьми членів. Цього року на зустрічі завершиться дворічне головування у ній Ісландії та очікується відзначення 25-тої річниці створення групи.
Зустріч відбудеться на тлі напруги у відносинах між Вашингтоном і Москвою щодо низки питань, пов’язаних з нарощуванням російських військ на кордонах з Україною і в Криму, щодо звинуваченнь довкола нещодавніх кібератак на США тощо.
У квітневому звіті американської розвідки йдеться, що Москва прагне збільшити свій економічний вплив і військову присутність в Арктиці, скориставшись глобальним потеплінням. Зміна клімату відкрила колись неприступні водні шляхи в Арктиці, зокрема шлях як для судноплавства, так і для конфліктів між великими державами.
У своєму виступі минулого місяця Ентоні Блінкен попередив, що Росія «використовує цю зміну, щоб спробувати встановити контроль над новим простором», а також вказав на зростання присутності Китаю, який не є членом "Арктичної ради".
Наприкінці свого турне Блінкен зробить зупинку в Гренландії для зустрічей з тамтешнім керівництвом.
Дивіться також: Американські штати йдуть на безпрецедентні кроки, аби заохотити населення вакцинуватися від коронавірусу
Всі новини дня
- Голос Америки
В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео
У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.
- Голос Америки
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.
- Голос Америки
Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео
Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.
- Голос Америки
Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.
Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.
Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.
Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.
Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.
За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.
Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.
Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.
Форум