Спеціальні потреби

Санкції проти Росії можуть послабити або посилити – радник США


Тоні Блінкен, заступник радинка з національної безпеки США

Переговори щодо послаблення санкцій, застосованих до Росії внаслідок війни в Україні, можуть початися у наступні кілька тижнів. Однак якщо вогонь у Східній Україні не припиниться, до Росії може бути застосовано нові заходи, сказав у п’ятницю заступник радника з національної безпеки США Тоні Блінкен.

«Ми сподіваємося, що протягом наступних тижнів російська сторона почне серйозно виконувати цю угоду [про припинення вогню – ред]. І якщо це станеться, ми можемо почати переговори про згортання санкцій, – сказав Блінкен журналістам у Лондоні. – Але ви знаєте, ми дійдемо до тієї точки, де, якщо не буде дій, спрямованих на виконання мінських домовленостей, ми повинні будемо не тільки розглянути збереження тиску, а й шукати способи його посилити».

Хоча угодою не передбачено часових рамок для виконання Росією необхідних умов, сказав він, вона містить чіткі кроки, які повинна здійснити Москва.

«Одними з найважливіших є вимога для російських військ залишити Україну, повернення фактичного контролю українських сил і українського уряду над кордоном та його моніторингом і наявність буферних зон з обох сторін», – сказав Блінкен, якого вважають у Вашингтоні одним з головних архітекторів політики США стосовно Росії.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG