Спеціальні потреби

Британія заявляє про солідарність з Україною у зв’язку з «дестабілізуючими діями» Росії


Український військовий на фронті поблизу Донецька, що перебуває під контролем підтримуваних Росією формувань. 3 квітня 2021 р.

Велика Британія стала черговою країною Заходу, яка вирішила за потрібне заявити про стурбованість стягуванням російських військ довкола України і проголосити «непохитну підтримку» українського уряду.

Отримання плану дій щодо членства в НАТО сприяло б зміцненню обороноздатності України.

Це повідомлення з’явилося на тлі даних про смерть 5 квітня ще двох українських військових в результаті нових порушень перемир’я на сході України.

Москва заперечує, що планує напад, але визнає факти пересування військ.

Західні країни вважають дії Росії настільки загрозливими, що упродовж кількох днів на найвищому заявляють, що тримають ситуацію під особливою увагою.

Питання російської загрози було темою першої телефонної розмови президента США Джо Байдена з українським президентом Володимиром Зеленським 2 квітня.

Спільну заяву 3 квітня оприлюднили Німеччина та Франція, закликавши до «стриманості і негайної деескалації».

У неділю 4 квітня з українським президентом розмовляв верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Борель.

Офіційний Лондон повідомив про розмову прем’єр-міністра Бориса Джонсона з українським президентом Володимиром Зеленським увечері в понеділок 5 квітня.

«Вони обговорили значну стурбованість нещодавньою російською військовою активністю на кордоні з Україною та у нелегально анексованому Криму», - сказано у британському викладі змісту переговорів.

Британський лідер заявив про підтримку та «висловив солідарність з урядом президента Зеленського перед лицем тих дестабілізуючих дій і схвально відгукнувся про підхід України до ситуації».

«Вони погодилися далі тісно співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб гарантувати, що подальшої ескалації не буде», - йдеться у викладі.

Президент Володимир Зеленський розмовляв з британським прем’єр-міністром, перебуваючи з офіційним візитом у Катарі.

У викладі тієї розмови з Києва сказано, що український президент закликав Велику Британію та інші держави НАТО «посилити присутність у регіоні та збільшити санкційний тиск» на Росію.

Там також наголошено, що зараз Україна вважає першочерговим завданням для себе розпочати офіційну програму підготовки до членства в НАТО.

«Отримання плану дій щодо членства в НАТО сприяло б зміцненню обороноздатності України», - сказав, згідно з викладом, Володимир Зеленський у розмові з британським керівником.

Дивіться також: Час-Тайм. Військові навчання НАТО у Європі – головне про плани

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG