Спеціальні потреби

БП намагається припинити витік нафти з пошкодженої свердловини


Енергетичний гігант Бритиш Петроліум надсилає величезних розмірів купол на місце витоку нафти в Мексиканській затоці. Це безпрецедентні зусилля з метою збору неочищеної нафту з пошкодженої свердловини.

У середу робітники завантажили сталеву структуру, вагою в 98 тонн, на велике судно, щоб перевезти її на місце катастрофи. Вважається, що перевезення купола на місце забере приблизно 12 годин. Опісля купол буде опущено на дно моря, щоб накрити ним місце головного витоку нафти.

Структура повинна спрацювати як труба, що збиратиме нафту і передаватиме її на борт судна на поверхні води. Тоді вже нафту відокремлюватимуть від води і газу.

Компанія Бритиш Петроліум ніколи дотепер не пробувала обмежити витікання нафти на більшій глибині, ніж 1500 метрів і не може гарантувати успіху цього експерименту. Проте вона розраховує на те, що структура обмежуватиме витік нафти вже до понеділка.

У середу компанія Бритиш Петроліум повідомила про успішне закриття меншого витоку з пошкодженої свердловини, з якої щодня витікали у Мексиканську затоку сотні тисяч літрів нафти.

XS
SM
MD
LG