Спеціальні потреби

США дозволили Вільяму Браудеру в'їхати в країну


Вільям Браудер
Вільям Браудер

Раніше колишній банкір, який став правозахисником, заявив, що його віза була анульована після того, як Москва внесла його до списку розшукуваних осіб Інтерполу



Відомий критик президента Росії Володимира Путіна заявив, що США анулювали даний йому дозвіл на в'їзд в країну після того, як Москві вдалося включити його в список осіб, що розшукуються Інтерполом.

Вільям Браудер, який в 1998 році відмовився від американського громадянства з податкових міркувань і став громадянином Великобританії, в розмові з «Голосом Америки» висловив надію, що це рішення незабаром буде скасовано, але він не може покинути Великобританію, поки проблема не буде врегульована. У телефонному інтерв'ю з Лондона колишній банкір, який став правозахисником, заявив, що мова йде не тільки про заборону на в'їзд в США.

«Як з'ясувалося, я більше не можу в'їжджати до Сполучених Штатів за програмою безвізового в'їзду, оскільки наявний у мене статус був скасований, а в візі відмовлено», - сказав Браудер в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки».

«Для мене, - зазначив він, - це виглядає як рішення путінської влади, а не американської влади. І я не можу сказати, що це було зроблено автоматично. Важливіше те, як влада США діятиме зараз, коли до цього прикута велика увага. Було це якоюсь помилкою чи ні».

«Насправді все гірше. Мені заборонені поїздки куди б то не було, - сказав Браудер. - Як тільки я перетну будь-який державний кордон, мене заарештують на основі незаконного повідомлення Інтерполу, ініційованого Росією».

Як повідомляється, Росія внесла відомого бізнесмена Вільяма Браудера в список осіб, що розшукуються Інтерполом. За словами видання Guardian, президент Росії, мабуть, санкціонував цей крок проти Браудера, що грає провідну роль в міжнародній кампанії проти Росії у зв'язку із загибеллю в ув'язненні московського юриста Сергія Магнітського.

Однак увечері в понеділок в цій історії стався несподіваний поворот. Представник Митної та прикордонної служби США повідомив «Голосу Америки», що тепер Браудер може в'їхати в Сполучені Штати.

«Виданий Вільяму Браудеру дозвіл на в'їзд по безвізовій програмі (ESTA) залишається дійсним для поїздок в США, - йдеться в заяві служби. - Його дозвіл було схвалено вручну 18 жовтня, що дає йому можливість для поїздок в США».

Коментуючи це повідомлення, Браудер сказав, що хронологія подій, яку дає Митна та прикордонна служба не точна, але він сподівається, що проблема вирішена.

Браудер повідомив, що Росія вже в п'ятий раз вносить його в список Інтерполу. За його словами, кожен раз Інтерпол вивчає обставини цього, розуміє, що вони були незаконними і скасовує повідомлення.

Британський активіст повідомив, що він планував приїхати в США для участі у важливих зустрічах, пов'язаних з його роботою щодо порушень прав людини в Росії.

«Це прекрасний спосіб перешкодити моїм поїздкам, вивести мене з ладу, і я впевнений, вони все це продумали, коли йшли на це», - сказав він «Голосу Америки».

Браудер є засновником інвестиційного фонду Hermitage Capital Management і колись був найбільшим іноземним інвестором в Росії. Його податковий юрист в Росії Сергій Магнітський був посаджений у в'язницю в 2008 році за безпідставними обвинуваченнями в ухиленні від сплати податків, після того як імовірно йому вдалося виявити схему податкового шахрайства за участю російських чиновників.

Магнітський помер в ув'язненні в 2009 році після побиття і відмови в доступі до медичної допомоги, що призвело до широкої критики Москви з боку міжнародних правозахисних організацій.

Браудер, який в той час жив в Лондоні, очолив заклики до влади західних країн покарати високопоставлених російських чиновників, відповідальних за смерть Магнітського.

Президент Росії Володимир Путін виступав рішуче проти ініціативи Браудера, яка в США отримала назву «Закон Сергія Магнітського про верховенство права і відповідальності». Відповідно до нього, громадянам Росії, обвинуваченим в порушенні прав людини у себе в країні, заборонений в'їзд в США і заблокований доступ до американських банків.

Анулювання візи Браудера викликало критику з боку деяких колишніх дипломатів і законодавців. Старший демократ в комітеті Палати представників з міжнародних справ Еліот Енґель закликав держсекретаря Рекса Тіллерсона виправити ситуацію.

«Я закликаю вас негайно скасувати рішення Держдепартаменту анулювати візу Білла Браудера і пояснити, чому департамент пішов на такий необґрунтований крок, - написав Енгель. - Це рішення завдає шкоди авторитету Америки на світовій арені, і воно неприйнятне. Я розраховую на те, що ви негайно виправите цю помилку і поясніть мені і іншим законодавцям, чому це в принципі сталося».

Республіканський сенатор Джон Маккейн і сенатор-демократ Бен Кардин також закликали американських чиновників переглянути рішення, що стосується в'їзду Браудера в США.

Сам Браудер у понеділок увечері заявив, що йому дозволили в’їзд у США. У своєму Twitter, він написав, що його дозвіл на в’їзд до США без візи, відновили, і він успішно зареєструвався на рейс до Сполучених Штатів.

За словами Браудера, тепер треба «виправити ситуацію з фальшивим ордером Інтерполу на арешт».

Дивіться також: Засекречені архіви ФБР та ЦРУ у справі вбивства Кеннеді стануть доступними для громадськості

Засекречені архіви ФБР та ЦРУ у справі вбивства Кеннеді стануть доступними для громадськості. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG