Спеціальні потреби

Американські мами заробляють на продажі власного грудного молока


Американські мами розпочали незвичний бізнес, продаючи власне грудне молоко. Оголошення про продукт вони вивішують просто на веб-сайті і там же знаходять покупців. Медики не припиняють переконувати американок, що грудне молоко – найкраще для немовлят. Але чи безпечно купувати його в Інтернеті?

Камілла Вейншток зараз сидить у неоплачуваній декретній відпустці з чотиримісячною донькою Лілі. Жінка має чимало надлишкового грудного молока, яке зціджує та зберігає в холодильнику. Якось Камілла вирішила перевірити чи хтось купує грудне молоко в Інтернеті. Адже, як кажуть експерти, його можна зберігати по три-чотири місяці.

«Для пошуку в Ґуґл я надрукувала слова «материнське молоко на продаж» та «для пожертви», і я лише знайшла сайт «онлібрестком». Через тиждень після публікації оголошення зі мною зв’язалася сім’я з Огайо, якій було потрібно грудне молоко і я їм його відіслала поштою», – розповідає Камілла Вейншток.

За вісім з половиною літрів грудного молока – місячну норму для дитини, Камілла заробила кілька сотень доларів. У такий же спосіб – через Інтернет, продає своє зайве грудне молоко й Еллі Кінкейд. У родині їй навіть дали жартівливе прізвисько – «молочна корова».

«Мій чоловік та я порахували скільки молока я мала за останні дев’ять з половиною місяців і вийшло 473 літри, – каже Еллі.

За виручені гроші від продажу молока Еллі купила нову машину для її великої родини. А от інша мама Дезіре Еспіноза, яка теж торгує власним молоком, за гроші від продажів – влаштувала весілля своєї мрії. Заробленого вистачило на білу сукню, фрак для нареченого, декорації та навіть обручки. Таким чином гроші матерів, які не можуть вигодувати дитину самі, допомагають оплачувати рахунки мамам, які сидять вдома. Але педіатр Джуді Гольдштейн каже, що такий обмін має свої ризики:

«Ви нічого не знаєте щодо здоров’я донора молока. Ви також не знаєте чи жінка, яка зцідила це молоко, не приймала наркотиків».

Тому Адміністрація контролю за харчами та ліками США рекомендує купувати грудне молоко тільки у сертифікованих банках молока, а не просто в Інтернеті. Хоч там воно і дорожче, зате ризик менший. Адже через грудне молоко дитина може заразитися на герпес та навіть СНІД. Однак Еллі Кінкейд запевняє, що у якості її молока можна не сумніватись:

«Я отримую тисячі електронних листів. Тому що батьки хочуть переконатися, що цей продукт – найкращий для їхньої дитини. Як мама я можу зрозуміти їхні остороги. Але я ніколи не робила б чогось, що зашкодило б чиїйсь дитині. Я годую мою доньку тим же молоком, що й продаю».

А от Камілла не певна, чи ризикнула б вона годувати дитину молоком купленим в Інтернеті, якби у неї самої не було молока:

«Ні, від незнайомців ні. Якби я знала людину, то може так. Але купувати молоко через Інтернет – трохи дивно для мене».

Згідно з останніми дослідженнями американських вчених материнське грудне молоко – найкраще для немовлят. Воно підвищує імунітет і навіть може покращити розумові здібності дитини.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG