Спеціальні потреби

Актуально

Британський уряд "має бути готовим до незручних розмов" з Трампом про санкції щодо Росії

Прем’єр-міністр Тереза Мей стала першим закордонним лідером, яка відвідала президента Дональда Трампа у Вашингтоні. 27 січня 2017р.

Британські парламентарі закликають уряд Терези Мей бути готовим до “незручних розмов” з адміністрацією Дональда Трампа та союзниками у Європі, щоб запобігти спробам послабити західні санкції щодо Росії.

Скасування чинних санкцій має бути пов’язане з виконанням Росією її зобов’язань щодо України і тому цього не можна пропонувати в обмін на співпрацю Росії в інших галузях

Але в оприлюдненому новому звіті Комітет у закордонних справах Палати громад також рекомендує урядові переглядати політику щодо Росії, бо теперішня “малоефективна”.

У документі згадано про проросійські заяви провідних кандидатів на президентську посаду у Франції: Марін Ле Пен і Франсуа Фійона, а також заяви президента Трампа про можливість скасування санкцій, щоб покращити взаємини з Росією.

“Це було б відмовою від обов’язків міжнародної спільноти щодо України, і додало б Росії сміливості у намаганнях диктувати свої умови співпраці з Заходом”, - йдеться у звіті.

При цьому депутати наголошують, що “скасування чинних санкцій має бути пов’язане з виконанням Росією її зобов’язань щодо України і тому цього не можна пропонувати в обмін на співпрацю Росії в інших галузях. Такий підхід допоможе уникнути моральної та юридичної легітимізації Росії і відходу від британських цінностей і стандартів”.

Звіт також закликає більше підтримувати Україну, зокрема фінансово, щоб протидіяти деструктивним російським діям і допомагати Києву реформуватися.

Комітет, в якому переважають депутати урядової Консервативної партії, вважає, що згортання контактів з Москвою виявилося неефективним, і пропонує своєму Міністерству закордонних справ шукати кращі методи роботи.

Політики, зокрема, висловлюються проти того, щоб Велика Британія бойкотувала фінал чемпіонату світу з футболу в Росії 2018 року з політичних мотивів. Такий бойкот парламентарі вважають доцільним лише з причин пов’язаних з самим спортом, наприклад, у разі проблем з допінгом.

Документ констатує, що британські взаємини з Росією досягли найгіршого стану з часів «холодної війни» і вказує, що президент Путін очолив укорінення в Росії антизахідної ідеології та агресивної політики щодо сусідів:

“Російська закордонна політика має на меті підірвати теперішній світовий порядок, недопустити самовизначення та самостійних рішень сусідніх країн, що вона розглядає як зміну режимів, а також поширити у світі російських поглядів на світ у якості альтернативи західним цінностям… Байдужість російського уряду до прав людини, свободи висловлювання та верховенства закону підкреслюють викликчність його закордонної політики, і це лежить в основі провалу британсько-російських відносин”.

Тим часом міністр закордонних справ Борис Джонсон відвідував Київ разом з польським колегою, щоб, повідомив він у Twitter, виявити “100% підтримку України” в умовах російської агресії.

Колишній український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який перебуває у ці дні в Лондоні, сказав, що у нього склалося розуміння, що Велика Британія "не збирається домовлятися з Росією за рахунок України".

"Якщо Росія забирається геть з України, якщо повністю виконується мирний план і Україна відновлює свою територіальну цілісність, а Росія перестає порушувати міжнародне законодаство, то об’єктивно, що усі країни світу, в тому числі Велика Британія, повинні знайти спільні точки дотику з Росією. В тому числі і в питаннях Сирії", - сказав лідер партії "Народний фронт" у відповідь на запитання "Голосу Америки".

Дивіться також: Ось що зупиняє ЄС від встановлення безвізового режиму з Україною. Відео

Ось що зупиняє ЄС від встановлення безвізового режиму з Україною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG