Спеціальні потреби

Війна між харчовою індустрією і виробниками пального не вщухає


Війна за кукурудзу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00
Direct link

Війна за кукурудзу

Індустрія швидкого харчування гостро виступає проти політики уряду, який зобов’язав американських виробників пального додавати у бензин принаймні 10% етанолу, який виготовляється переважно з кукурудзи.

Критики цієї політики кажуть, що таким чином уряд штовхає вгору ціни на харчі не лише в Америці, але і у всьому світі. Так, представники індустрії звернулися до Конгресу з проханням відмінити закон, який зобов’язує виробників пального додавати у їх продукт етанол.

Відвідуючи Wendy’s чи будь-який інший ресторан швидкого харчування ви споживаєте кукурудзу принаймні у два способи.

Ми використовуємо м'ясо курок та худоби, вирощених на кукурудзі.

Пальне у баку вашого авто містить 10% етанолу.

Тож, каже економіст Університету Міссурі Пет Вестгоф, за одну сировину борються дві потужні індустрії:

«Кожного року у США на виготовлення етанолу іде велика частка врожаю кукурудзи. А це підвищує ціни на кукурудзу».

Вищі ціни на кукурудзу означають подорожчання м’ясних продуктів. Етанол почали додавати до пального у 2005 році з прийняттям федерального закону, який зобов’язує мати принаймні 10% цього спирту в бензині.

Ресторани швидкого харчування домагаються відміни цього закону.

На нещодавно проведеній конференції власник франшизи Ед Андерсен сказав, що з прийняттям цього закону кожний з його чотирьох ресторанів мережі Wendy’s втрачає до 30 тисяч доларів на рік:
«Конгрес прийняв закон про обов’язкове додавання у пальне етанолу, а страждає ресторанний бізнес. Та ще у час, коли наша економіка не може собі цього дозволити».

Захисники використання етанолу не згодні з твердженням, що закон спровокував зростання цін на харчі. Голова Асоціації відновлювальних джерел енергії Боб Дінін каже, що відміна закону не призведе до падіння цін на кукурудзу:

«Хтось чихне на Чиказькій біржі і ціна вже міняється на три-чотири центи. Будь що може на це вплинути. Ціни коливаються не через етанол, тому нема причини відмовлятись від цієї практики».
«Кожного року у США на виготовлення етанолу іде велика частка врожаю кукурудзи. А це підвищує ціни на кукурудзу».
Пет Вестгоф, економіст

Натомість, каже Данін, завдяки використанню етанолу, США можуть зменшити свою залежність від експортованої нафти, що знизить ціни на пальне. Етанол коштує менше, ніж нафта, тому виробники пального додають етанол до свого продукту незалежно від вимог закону. Отже відміна закону на ситуацію не вплине, каже економіст Пет Вестгоф.

«Ми не очікуємо найближчим часом значних змін цін на етанол та кукурудзу чи змін об’ємів кукурудзи, яка використовується для його виробництва. Якщо б йшлось про довготривалі та ґрунтовні зміни політики у цій галузі, тоді ми б реагували».

Сьогоднішня ж політика передбачає лише подальше збільшення використання етанолу. Вестгоф каже, що це потребуватиме збільшення посівів кукурудзи та може призвести до подальшого збільшення цін на харчі. І поки не буде запропонована реальна альтернатива етанолу, битва між харчовою індустрією та виробниками пального продовжуватиметься.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG