Спеціальні потреби

Бізнесмени у Східній Україні закликають до приборкання сепаратистів


Рінат Ахметов
ДОНЕЦЬК - Бізнесмени у Східній Україні чинять тиск на лідерів сепаратистів вступити в переговори з Києвом і контролювати своїх бойовиків, які захопили державні будівлі.

"Ми намагаємося переконати їх, що необхідно припинити методи «сильної руки», застосовані до підприємств, і вимоги платити гроші та викрадення суперників", - сказав власник бізнесу у Донецьку. Він попросив не подавати його ім'я - з міркувань безпеки.

"Бізнес-громада занепокоєна. Хоча у нас є багато комерційних зв'язків з Росією, у нас також є торговельні відносини з Європою: ми не хочемо, щоб нас змушували вибирати між ними", сказав він.
Люди закривають магазини та офіси і покидають міста. На вулицях стіляють і вбивають людей
Рінат Ахметов

Бізнесмени кажуть, що з часу проведення референдуму в неділю про самоврядування - сепаратисти твердять, що 89 відсотків проголосували за - бойовики почали вимагати «податки» від заводів і великих магазинів.

"Це, здається, не відбувається систематично", сказав власник мережі магазинів одягу. "Але це відбувається дедалі частіше."

Нещодавно, бойовики-сепаратисти здійснили напад на підприємство з виробництва морозива в Горлівці і сказали власнику, що він мусить почати платити їм регулярні щотижневі «податки».

"На заводі працює багато робітників, і вони сказали бойовикам піти геть і не повертатися", сказав один з працівників заводу.

Тепер, проросійські бойовики, за ознаками, взялися за окружні виборчі комісії у спробі зірвати президентські вибори в Україні 25 травня.

У середу, невідомі озброєні люди викрали голову виборчої комісії у Краматорську. Він – третій член виборчої комісія, викрадений цього місяця у Донецькій області.

Беззаконня в регіоні шкодить бізнесу, кажуть помічники призначеного владою в Києві губернатора області Сергія Тарути.

Міста в Донецькій області, де закорінилися сепаратисти, опинилися в пастці сутінкового світу, в якому магазини і підприємства намагаються працювати, але, де уряду, по суті, немає.

Суди перестали працювати в деяких містах і примхливі лідери та замасковані бойовиків або озброєні палицями безробітні молодики, що прагнуть певного статусу, довільно наводять порядок в осередках сепаратистів.

У телевізійному виступі в середу, найбагатший олігарх України Рінат Ахметов, «імперія» якого базується в Донецьку, заявив, що він глибоко переконаний, що щасливим Донбас може бути тільки в єдиній Україні.

Мільярдер, який контролює величезну промислову імперію шахт, металургійних заводів та електростанцій, також сказав, що від анексія Москвою частин Східної України не виграє ані Східна Україна, ані Росія.

На думку аналітиків, з розвитком кризи, Ахметов, здавалося, не знав на яку ногу стати, і відхилив пропозицію тимчасового уряду в Києві зайняти посаду губернатора Донецької області.

Він вів переговори з сепаратистами, але на початку тижня з обуренням відреагував на заяву одного з їх лідерів, що мільярдер допоміг фінансувати їх діяльність. Ахметов таке твердження заперечує.

Ахметов, заявив, що криза, яка охоплює регіон, є величезним лихом.

"У регіоні поселився страх", сказав він. "Люди закривають магазини та офіси і покидають міста. На вулицях стіляють і вбивають людей".

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG