Спеціальні потреби

БЮТ заблокував парламент, вимагаючи звільнити Тимошенко


БЮТ заблокував парламент, вимагаючи звільнити Тимошенко

Для звільнення свого лідера БЮТ вирішив удатись до рішучих дій. У вівторок бютівці заблокували парламентську трибуну. Об 11 ранку кількадесят народних депутатів забарикадували стільцями вхід до президії, а над столом спікера прикріпили гасло «Янукович, не вбивай Юлю!»

Своїми діями блокувальники хочуть добитися декриміналізації статей Кримінального кодексу, за якими засуджено Юлію Тимошенко, а також вимагають лікувати ув’язнену.

Оголошуючи свої вимоги, бютівці виявили дивну непослідовність. Так, голова фракції Іван Кириленко спершу заявив, що заради звільнення Тимошенко БЮТ готовий голосувати разом із владою за непопулярні рішення, зокрема, за бюджет-2012 і навіть за закон про продаж землі.

Заява одних здивувала, інших обурила. І Кириленко, після термінової наради фракції, забрав свої слова назад. Як він пояснив на брифінгу журналістам, сказане було його особистою думкою, висловленою під дією емоцій. БЮТ не буде домовлятися з владою, в обмін на звільнення Тимошенко, про спільну відповідальність за антинародні закони, – запевнив партійний лідер.

«Ми не довіряємо нашим колегам по парламенту, і ми ні на які – ні на які! – компроміси, ні на які пропозиції стосовно спільної якоїсь відповідальності в ущерб народу не підемо. Тому, друзі, я офіційно заявляю свою позицію тут, з цієї трибуни: фракція з переговорного процесу виходить», – сказав Кириленко.

А втім, і влада, судячи з усього, не палає бажанням домовлятися з опозицією про звільнення Тимошенко. Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вкотре заявив, що регіонали не підтримують декриміналізацію «тимошенківських статей», оскільки вважають неприйнятним міняти законодавство під одну людину.

Що ж до вимог лікувати VIP-ув’язнену і перевести її з цією метою з СІЗО до нейрохірургічного стаціонару, – то Єфремов запропонував натомість заслухати на закритій нараді в парламенті міністра охорони здоров’я та керівника пенітенціарної служби. Пообіцяв, що опозиція зможе запитати в них про стан здоров’я Тимошенко усе, що хоче.

Відтак з усіх вимог бютівців виконали тільки одну: досягли попередньої домовленості створити парламентську слідчу комісію для розслідування обставин загибелі шахтаря-протестувальника в Донецьку. Виконання головних вимог – декриміналізація «статей Тимошенко» та лікування екс-прем’єрки – виглядають малореальними.

Отож блокада Верховної ради триває. Влада поки що не розглядає силового варіанту розблокування роботи парламенту. Про це сказав, відповідаючи на запитання журналістів, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. Проте, як він додав, законопроекти накопичуються, отож рано чи пізно влада, за його словами, «буде вимушена вжити якихось заходів».

Досвід використання силових аргументів партія влади має неабиякий. За даними опозиції, у вівторок до сесійної зали почали сходитися ті депутати-«регіонали», які зазвичай засідання не відвідують, проте завжди активні у парламентських бійках.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG