Спеціальні потреби

Спостерігачі з Канади починають свою місію в Україні


Серед міжнародних спостерігачів за парламентськими виборами в Україні найбільше канадців. Канада не тільки надсилає спостерігачів, прикріплених до місії ОБСЄ, але й окремо запрошує понад 430 спеціалістів, які працюватимуть по всій Україні.

Мета канадської місії, яка починає свою роботу на цьому тижні, – підготувати доповідь про перебіг української виборчої кампанії. Також спостерігачі нададуть попередній звіт для суспільства та уряду Канади протягом 24 годин з моменту закриття голосування. Учасники місії дивитимуться за підготовкою виборчих дільниць, проведенням агітації, поданням інформації про вибори у місцевих медіа, а також за судовими справами, які стосуватимуться виборчого процесу.

Для такого детального висвітлення перебігу виборів 65 довгострокових спостерігачів від місії вже роз’їхалися по усіх українських областях. Щомісяця вони готуватимуть окремий звіт про ситуацію у своєму регіоні.

За словами керівника адміністрації Місії Канади в Україні Тараса Зулуського, кожен учасник проекту попередньо пройшов брифінги з українського законодавства, виборчого процесу в Україні, ситуації в країні та окремі тренінги від місцевих громадських організацій.

«Також кожен спостерігач підписав угоду, за якою зобов’язався бути неупередженим», – каже Тарас Зулуський.

Крім довгострокових спостерігачів, у жовтні до України приїдуть 364 короткотермінових спостерігачів та додатково працюватимуть 70 канадців у складі місії ОБСЄ.

Українці допомагали побудувати Канаду, створили її такою, якою вона є сьогодні. Тому ми вважаємо своїм обов’язком надавати будь-яку допомогу, вклад у зміцнення демократії в Україні».
Українці допомагали побудувати Канаду, створили її такою, якою вона є сьогодні. Тому ми вважаємо своїм обов’язком надавати будь-яку допомогу, вклад у зміцнення демократії в Україні.
Посол Канади Трой Лупашник

На думку Тараса Зулуського, спостереження є досить ефективним інструментом попередження порушень під час виборів. «Воно проливає світло на виборчий процес та сприяє чіткішому відображенню волі людей», – каже він. Канадці ж мають великий досвід із спостереження за виборами в різних країнах. До того ж більшість спостерігачів, які приїдуть до України чи вже приїхали, мають українське походження.

Значення цієї місії для Канади та її мешканців пояснив посол Канади в Україні Трой Лупашник: «В Канаді є понад 1,3 мільйонів канадців українського походження, включаючи мене. Українці допомагали побудувати Канаду, створили її такою, якою вона є сьогодні. Тому ми вважаємо своїм обов’язком надавати будь-яку допомогу, вклад у зміцнення демократії в Україні».

Як раніше повідомляв Голос Америки, висновки канадських спостерігачів щодо українських виборів вплинуть на політичні та торговельно-економічні відносини України з країнами Заходу.
XS
SM
MD
LG