Спеціальні потреби

Росія не має права на «сферу впливу» - Ештон Картер


Ештон Картер

Кандидат на посаду міністра оборони США Ештон Картер вважає, що західні країни не повинні давати Росії право розглядати колишні радянські республіки, в тому числі Україну, як зону своїх особливих інтересів.

США і НАТО повинні відкинути претензії Москви на власну «сферу впливу» в Східній Європі і створювати збройні сили, здатні протистояти «будь-якому супернику».

У 42-сторінковому документі, підготовленому для комітету Сенату з питань збройних сил, Картер висловлює свою позицію з цілої низки питань: від Росії та Афганістану до кібервійни і оборонного бюджету США.

Документ був підготовлений на додаток до заяв, зроблених Картером на слуханнях у комітеті минулої середи, і містить відповіді на запитання кандидату, які члени комітету не змогли поставити через брак часу.

У письмових відповідях, які опинилися в розпорядженні видання Defense News, Картер говорить про Росію і її агресію в Україні.

«Я відкидаю уявлення про те, що Росії слід надати можливість мати сферу впливу, - заявив Картер у відповідях на запитання американських сенаторів. - У разі затвердження, я буду і надалі закликати таких партнерів США, як Молдова, Грузія та Україна нарощувати свій потенціал у сфері безпеки та свої здатності до військової взаємодії з НАТО.

Відповідаючи на запитання про порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, Картер заявив, що Вашингтону слід розглянути питання про введення нових санкцій проти Москви та її економічних інтересів.

За його словами, США «повинні розглянути всеосяжну стратегію, яка буде включати відповідні дії в дипломатичній, економічній та військовій галузях». На його думку, «недотримання Росією взятих на себе міжнародних зобов'язань і відсутність серйозної взаємодії з даного питання вимагають, щоб США вжили заходів щодо захисту не тільки своїх інтересів і безпеки, а й інтересів і безпеки своїх союзників і партнерів».

Кандидатуру 60-річного Ештона Картера висунув на посаду міністра оборони США президент Барак Обама в кінці минулого року. У 2011-2013 роках він обіймав посаду першого заступника глави Пентагону, а останнім часом працював у дослідницькій організації «Центр за американський прогрес». Картер вважається досвідченим посадовцем, користується підтримкою американських законодавців, і очікується, що Сенат повного складу незабаром затвердить його в якості нового керівника Пентагону.

Дивіться також: Обама: Питання про надання Україні летальної зброї вивчається, рішення не прийнято

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG