Спеціальні потреби

У США зростання кількості аварій приписують мобілкам


Згідно зі статистикою, у 2008 році майже шість тисяч американців загинули в автокатастрофах, що сталися у результаті відволікання уваги водія. Значний відсоток цих аварій спричинили саме мобільні телефони. Однак, неуважне користування мобілкою може бути небезпечне не лише за кермом. Ще кілька років тому американські медики застерігали - говорити по телефону чи висилати текстові повідомлення під час ходьби, водіння, їзди на велосипедах або катанні на роликах - дуже небезпечно. Медики не помилися. Щороку кількість людей, які потрапляють до лікарень швидкої допомоги з різними травмами подвоюється, а все через те, що втрачають пильність, переважно говорячи по телефону.

Лікар швидкої допомоги Ерік Айзекс розповів, що до його лікарні, якось, привезли молоду жінку, яку збила автомашина. Вона заговорилася по телефону і непомітно для себе вийшла на проїжджу частину. Також був випадок, що чоловік висилав текстове повідомлення, і не помітив електричний стовп. Ще в одному випадку старшого віку жінку на тротуарі збив з ніг кремезний молодик, який ішов і читав смс-ку.

У час технологічного прогресу ми часто виконуємо кілька функцій одночасно, не задумуючись про те, що перевантажуємо мозок і позбавляємо його можливості реагувати у критичний момент. Професор Стендфорського університету Кліфтон Нас каже, що одночасне використання кількох технологій – дивитися телевізор і читати, проводити пошук в Інтернеті, сидіти у чаті і дивитися відео призводить до фрагментарного бачення світу.

Деякі штати у США, як Нью-Йорк та Іллінойс, хотіли обмежити використання особистих електронних пристроїв для пішоходів, однак відповідного закону так і не прийняли. За вирішення проблеми тепер беруться технологічні компанії. Базована у Сан-Франциско фірма Аліф створила пристрій «Джобон», що усуває необхідність дивитися на клавіатуру під час набору абонента чи висилання текстового повідомлення. Пристрій має визначник номера і повідомляє хто телефонує. У ньому також є функція, що дозволяє власнику набирати контакт не пальцями, а викликати голосом і перетворювати мову у текст.

Втім, є ще один простий вихід – інколи, хоча б на короткий період часу, не брати зі собою мобільний телефон і спробувати відчути задоволення від звичайної прогулянки вулицею.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG