Спеціальні потреби

В українському уряді проведено деякі кадрові зміни


Президент Янукович почав приводити систему влади в країні у відповідність до Конституції 1996 року, яка стала діяти в країні після відміни Конституційним судом політичної реформи. Першими звільненими виявилися віце-прем’єр Володимир Сівкович, що курував роботу силових структур, та віце-прем’єр Віктор Слаута, який опікувався аграрним сектором.

У відповідності до старої редакції Конституції, у прем’єр-міністра тепер має бути лише чотири віце-прем’єри, один з яких перший віце-, а право їх звільнити, як і самого прем’єра має президент.

Іншими указами Янукович призначив Сівковича заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України, а Слауту – радником президента. РНБО вже стала колектором для збору звільнених лояльних чиновників, і нещодавно на таку ж посаду було призначено звільненого міністра Нестора Шуфрича, але він досі жодного дня не працював на новому робочому місці.

Тепер кадрові зміни мають відбутися і в інших органах виконавчої влади. Янукович підписав спеціальний указ, в якому зобов’язав усіх чиновників виконувати повноваження до ухвалення конкретних рішень щодо них. Тепер Кабмін має «підготувати законопроекти про приведення законодавчих актів України у відповідність із Конституцією та подати їх для внесення президентом на розгляд Верховної ради як невідкладних».

Комітету з економічних реформ він доручив у місячний строк забезпечити скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання.

Водночас активне посилення владної вертикалі не убезпечило уряд від економічних проблем. У середу Янукович, окрім кадрових ротацій, надав прем’єр-міністрові доручення щодо росту цін.

До 1 листопада Азаров має проаналізувати ситуацію на споживчому ринку, визначити причини зростання цін на продукти харчування понад можливий вплив сезонного чинника та за результатами розробити план невідкладних заходів, спрямованих на уповільнення темпів інфляції, насамперед зростання цін на продукти харчування, які входять до мінімального споживчого бюджету.

Крім того, глава уряду та голова Нацбанку повинні до 1 листопада поточного року вжити заходів щодо стимулювання підвищення економічної активності у секторах, на продукцію яких спостерігається зростання цін, у тому числі шляхом сприяння збільшенню обсягів кредитування суб’єктів господарювання.

Уряд Азарова в невідкладному порядку почав займатися проблемою продуктів харчування. Кабмін пропонує Верховній раді до 1 червня 2011 року зменшити до 0% імпортне мито на молоко та вершки в порошку, гранулах чи інших твердих видах; масло вершкове; картоплю; жито та гречку. Тож Верховній раді пропонують «з метою запобігання підвищенню цін на продовольчі товари» відкрити внутрішній український ринок для імпортних молока, масла, картоплі, жита та гречки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG