Спеціальні потреби

Плацебо зі смаком курки : бульйон лишається найпопулярнішими ліками від грипу


У зимовий період, коли люди хворіють найчастіше, споконвіку лікувалися курячим бульйоном, якому приписують цілющі якості. Насправді науковці ставлять під сумнів здатність супу чи будь-яких харчів вбивати віруси, скажімо, грипу. Що експерти не заперечують, так це - здатність супу з курки зігріти душу особливо у холодну пору року.

Ячмінний бульйон та бульйон з макаронами – це лише 2 з 9 видів супів у перському ресторані у штаті Вірджинія. Шеф-кухар Афсане Аташ готує власну версію сімейного рецепту курячого бульйону. Основні продукти – цибуля, морква, кінза і лимонний сік.

«Суп містить багато корисних інгредієнтів. Його добре їсти узимку, коли холодно і всі мерзнуть», - говорить Аташ.

За словами шеф-кухаря, у холодну пору відвідувачі ресторану найчастіше замовляють саме супи і з насолодою їх споживають.

Курячий бульйон - найбільш популярна взимку страва і в іншому ресторані у Вашингтоні. Бері Кослов використовує рецепт його бабусі приготування супу з галушками з маци.

«Я намагаюся дотримуватися рецепту бабусі. Суп з кульками маци – традиційний єврейський суп. Існує багато варіантів цього супу. Ми починаємо з бульйону, потім додаємо цибулю, селеру, моркву і часник», - каже Кослов.

У центрі тарілки – галушка з маци.

Менеджер Браян Зипин пояснює популярність гарячого курячого супу його здатністю створювати душевний затишок у холодну пору року:

«Дехто вважає, що у цьому супі є цілюща сила, але, як і багато висококалорійних страв, вони просто строюють у вас почуття спокою, особливо у цю пору року».

Але чи може бульйон з курки справді запобігти грипу?

Лікар Ґлорія Адо-Аєнсу, голова відділу охорони здоров’я округу Феірфакс у штаті Вірджинія, каже, що ні:

«Щеплення від грипу є найкращим способом запобігання грипу».

Хоча деякі продукти і можуть допомогти, каже фахівець, їх лікувальні якості мають обмежену дію.

Бері Кослов використовує рецепт його бабусі приготування супу з галушками з маци.
«Я намагаюся дотримуватися рецепту бабусі. Суп з кульками маци – традиційний єврейський суп. Існує багато варіантів цього супу. Ми починаємо з бульйону, потім додаємо цибулю, селеру, моркву і часник».
Бері Кослов, шеф-кухар
«Ми всі їли бабусині курячі супи, коли хворіли. Мед з лимоном, розведений у воді, у гарячій воді, допомагає при застуді горла. Це має заспокійливий ефект і нічого більшого», - говорить Адо-Аєнсу.

Саме тепла та спокою і шукають клієнти цього ресторану, коли замовляють бульйон з курки.

«Моя мати завжди казала, навіть якщо не допоможе, то хоча би не зашкодить», - каже один з них.

«Я виріс у єврейській родині. Курячий бульйон з галушками з маци готувався на різні свята. Мені це нагадує часи в родинному колі» - говорить інший.

Чи це поєднання спогадів, які зігрівають душу, чи ароматний пар, який прочищає закладений ніс, але безумовно повинна бути якась таємниця цілющої сили тарілки курячого бульйону.
XS
SM
MD
LG