Спеціальні потреби

Кордони США "штурмують" діти-нелегали


У США хлинули діти-нелегали, вони перетинають кордон без батьків
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

У США хлинули діти-нелегали, вони перетинають кордон без батьків

Уряд Сполучених Штатів постав перед дилемою: депортувати дітей і краще захистити кордони або ж створити для неповнолітніх нелегалів додаткові центри утримання.

Республіканці звинувачують Барака Обаму у невдалому проведенні іміграційної політики і наполягають на покращенні контролю на кордоні з Мексикою. Демократи ж кажуть, що діти рятуються у США від бідності та насильства, пов’язаного з наркотиками.

На територію Сполучених Штатів від початку року нелегально прибули 52 тисячі дітей без супроводу батьків. Вони долають довгий шлях через мексиканський кордон переважно із Гватемали, Сальвадору та Гондурасу. Більшість з них затримали американські прикордонники.

Згодом, декого з цих дітей відправляють жити до родичів у США або тимчасово поселяють з прийомними родинами. Голова Комітету з національної безпеки Палати представників США республіканець Майкл Маккол переконаний, що винна у цьому адміністрація президента Обами, яка мала б передбачити проблему:

«Це трагічо, що ці діти долають таку небезпечну дорогу, бо повірили у неправдиву інформацію про те, що їм оголосять амністію і вони стануть громадянами».

Відповідно до запроваджених адміністрацією президента Обами змін до законодавства, дітям-нелегалам, які прибули до США до 2007 року, надають амністію, право на роботу та відкривають шлях до громадянства. Цією новиною скористались агенції, що заробляють на нелегальній імміграції в країнах Латинської Америки. Там поширюються чутки, що усіх прибулих до США дітей чекає влаштування та квиток у краще майбутнє.

Якщо діти прибувають нелегально з батьками, американські прикордонники одразу відправляють їх усіх назад. Але якщо діти прибувають самі, американці зобов’язані віддати їх у притулки чи знайти тимчасові родини у США. Через це, із 2011 року дитяча міграція у США різко зросла. До кінця цього року, очікується, що кордон США перетнуть близько 100 тисяч неповнолітніх нелегалів.

Маккол родом із Техасу – штату на півдні США, що межує із Мексикою. Він розповідає, що американські прикордонні штати сьогодні переповнені дітьми-нелегалами і закликає президента Обаму до негайної реакції:

«Президент повинен негайно відправити Національну Гвардію на південний захід, щоб розв`язати цю проблему».

Минулого тижня Білий дім відмовився відправити додаткові сили на кордон, натомість заявив про намір уряду відкрити додаткові центри утримання нелегалів.

Демократи звинувачення на свою адресу відкидають, мотивуючи, що чимало дітей із Центральної Америки шукають притулку і в інших країнах, не лише у США. Говорить конгресмен-демократ Бенні Томпсон:

«Це безвідповідально – перекидати цю кризу на американське законодавство, чи звинувачувати у проблемі лише президента США».

Чимало дітей-нелегалів, які прибувають до Сполучених Штатів без батьків, відпускають під опіку їхніх родичів під розписку, поки не почнеться розгляд їхньої справи в суді. Утім деякі неповнолітні потрапляють під депортацію. Секретар національної безпеки США Дже Джонсон називає ситуацію гуманітарною кризою:

«Ми говоримо про велику кількість дітей без батьків, що прибули на наш кордон, голодні, спраглі, стомлені, налякані і дуже вразливі. Те, як ми з ними поведемось, відображає наші закони і наші цінності».

Між тим, деякі республіканські законодавці не погоджуються. Вони закликають до більших огорож уздовж кордону та кращого нагляду.

Такої думки конгресмен-республіканець Майк Роджер:

«Я був там. Я знаю, про що кажу. Ми не маємо там огорожі. Та якби мали, то у нас не було б стільки 5-річних дітей-нелегалів по всій країні».

Секретар національної безпеки США пояснює, що забезпечення неповнолітніх нелегалів передбачене американським законодавством.

«Закон, ухвалений у 2008 році, вимагає, щоб ми відправили цих дітей до Міністерства охорони здоров’я впродовж 72 годин».

За словами секретаря з нацбезпеки, уряд США намагається інформувати батьків у країнах Центральної Америки, що їхні діти неприйнятно ризикують по дорозі до США і жодні іміграційні дозволи на них не чекають.

Дивіться також :

Гучну акцію проти санкцій щодо Росії готують американські підприємці - огляд ЗМІ

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG