Спеціальні потреби

Актуально

Китай зміцнює свою національну валюту юнань

Зріст цін акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі та інших валютних ринках світу пов’язаний, як кажуть аналітики, із тим, що уряд КНР дав дозвіл, аби китайська валюта - юань - зростала по відношенню до американського долара. Критики вважають, що Китай штучно втримує юань на низькому рівні, щоб сприяти експортові своїх товарів. Натомість сильний юань зробить багато імпортованих товарів значно доступнішими для китайських споживачів.

Від Нью-Йорку до Гонконгу ціни акцій на фондових біржах різко зросли, реагуючи на повідомлення Китаю про те, що він дозволяє на вільне коливання курсу своєї національної валюти, хоч і у вузьких межах. Аналітики привітали цей крок, вказуючи на те, що юань був майже 2 роки поспіль прив’язаний до американського долара.

Головний економіст Банку ЮБС у Китаї Ван Тао каже:

«На мій погляд, саме тепер відповідний час на такий крок, оскільки економіка Китаю у відносно доброму стані, а глобальна економіка оживає, незважаючи на непевність у зв’язку з борговою кризою у Європі».

Пересічні китайці в основному вітають цей крок, вважаючи, що зріст юаня збільшить їх купівельну спроможність.

«Для нас звичайних людей стане легше купувати речі, або подорожувати закордоном. Якщо юань стане сильнішим - наша купівельна спроможність посилиться», - говорить один із китайських споживачів.

Як і передбачали аналітики, курс китайської валюти різко піднявся і досягнув найвищого за останні 5 років рівня відносно американського долара. Втім вони передбачають, що реформа курсу юаня буде відбуватися поступово. Економіст Ван Тао каже:

«Цей крок фактично становить повернення до своєрідного контрольованого коливання. З нашого погляду, юань буде безумовно зростати відносно долара США, але у визначених межах».

Валютна політики Пекіну віддавна піддається гострій критиці зі сторони деяких країн. Вони твердять, що штучне втримання курсу юаня на низькому рівні корисне для Китаю.

Посол США в Пекіні Джон Гантсмен назвав реформу юаня «справжньою спробою Китаю виправити механізм валютного курсу»:

«Я гадаю, що це усуває подразник у стосунках між США та Китаєм», - каже американський посол.

Китай віддавна відмовлявся дозволити своїй валюті вільно коливатися. Тепер китайський уряд говорить, що курс юаня визначатиметься відносно так званого «кошика валют», а не лише долара США.

Зріст цін на фондових біржах світу можливо віддзеркалює сподівання на те, що зміна у валютній політиці Китаю сприятиме нормалізації у системі глобальної торгівлі.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG