Спеціальні потреби

Китайська корпорація придбала 10% акцій лондонського аеропорту


Китайський державний інвестиційний фонд придбав 10-відсоткову частку в лондонському аеропорту «Гітроу» (Heathrow), що стало черговою інвестицією китайських властей в ключові закордонні інфраструктурні проекти.

Китайська інвестиційна корпорація (China Investment Corporation) виплатила іспанській архітектурній компанії Ferrovial, яка управляє «Гітроу», 414 мільйонів доларів за 6-відсоткову частку в головній компанії британського аеропорту, FGP Topco. Додавши сюди акції, придбані в інших інвесторів, корпорація підвищила свою загальну частку до 10 відсотків.

Китайська інвестиційна корпорація (CIC), з її активами в 482 мільярди доларів, є одним з найбільших державних фінансових фондів у світі. Вона була заснована в 2007 році для інвестування частини величезних валютних запасів Китаю.

Це - друга велика інвестиція китайського фонду в британську інфраструктуру. Раніше, корпорація викупила 8,7 відсотків акцій Thames Water - найбільшої водопровідної компанії у Великобританії.

Закордонні інвестиції Китаю останнім часом привертають все більше уваги, частково через те, що Китайська інвестиційна корпорація є державною. Проте, прихильники китайської влади заявляють, що це - результат широкої геополітичної боротьби і аргументуючи, що подібні угоди вигідні обом сторонам.
XS
SM
MD
LG