Спеціальні потреби

Керівник МВФ остеріг про можливі дестабілізаційні наслідки руху капіталу


Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан.

Лідери центральних банків п’яти континентів світу мусять застановитись над різними можливостями дестабілізайних наслідків пов’язаних із рухом іноземного капіталу.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан зробив таку заяву під час конференції в Шанхаї. Очільник МВФ і керівник керівником Національного банку КНР були співгосподарями цієї зустрічі в якій взяли участь головні банкіри з центральних банків Азії, Африки, Європи, Північної і Південної Америк.

Стросс-Кан сказав, що рух капіталу представляє багато можливостей, зокрема для країн Азії, але що при цьому він може мати дестабілізуйчий ефект. Він вказав на деякі потенційні заходи для відвернення такого явища: контроль капіталу, облікових ставок і резервів іноземної валюти.

Конференція в Шанхаї проходить після відбуття щорічних спільних нарад Світового Банку і Валютного Фонду на початку цього місяця у Вашінгтоні. Міністри фінансів і банкіри, які брали в ній участь, так і не змогли домовитись щодо способів подолання розходжень між впливовими країнами світу щодо врегулювання валютних проблем.

XS
SM
MD
LG