Спеціальні потреби

Китай попередив Норвегію щодо кандидатури на Нобелівську премію


Китайський інакодумець Лю Сяобао

Китай заявив, що ув’язненого інакодумця Лю Сяобо не слід брати до уваги як кандидата на лауреата цьогорічної Нобелівської премії миру. Повідомлення про лауреата відбудеться наступного тижня в столиці Норвегії Осло.

Директор Нобелівського інститутту Норвегії Ґейр Лундестад заявиви у понеділок журналістам, що він отримав попередження заступника міністра закордонних справ КНР під час зустрічі в китайському посольстві в Осло ще цього літа.

Представниця Міністерства закордонних справ Китаю Цзян Юй не назвала прізвища Лю, але заявила у вівторок, що Китай не вірить, що він така особа, яку Нобелівський комітет розглядав би як кандидата на премію.

Цзян Юй сказала, що Лю перебуває у в’язниці за порушення китайських законів, які, за її словами, зовсім не відповідають меті Нобелівської премії.

Лю є ветераном протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні 1989 року і одним з найвидатніших активістів, що бореться за більшу політичну свободу і права людини в Китаї. Його було засуджено у грудні минулого року за підбурювання до повалення державної влади і запроторено до в’язниці на 11 років позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG