Спеціальні потреби

Пекін погрожує користувачам Інтернету «суворим покаранням» за критику уряду


Шеф міліції міста Пекіна заявив, що користувачів Інтернету, які вдаються до нападок на Комуністичну партію, суворо каратимуть. Така заява Фу Чженхуа викликала побоювання щодо посилення кампанії придушення свободи слова у Китаї.

Фу виступив з такою заявою кілька днів тому на засіданні у справі нещодавно оголошеної урядом кампанії «очистки» Інтернету.

Фу зазначив, що «людям, які вигадують і поширюють політичні поголоски та вдаються до нападок на Компартію, урядових лідерів і китайську систему, буде або дано публічне попередження, або їх суворо каратимуть згідно зі законом».

Контрольована Комуністичною партією Китаю англомовна газета Global Times зазначила, що Фу не сказав, що саме уряд вважатиме політичними поголосками чи нападками. Газета пише, що деякі користувачі китайських веб-сайтів занепокоєні кампанією «очистки», називаючи її спробою придушити критику на адресу уряду КНР в Інтернеті.

Втім, у четвер, влада Китаю повідомила, що з часу започаткованої у березні боротьби з кіберзлочинністю, заарештовано понад 10 тисяч підозрюваних он-лайн злодіїв та усунуто з Інтернету понад три мільйони «небезпечних» меседжів.
XS
SM
MD
LG