Спеціальні потреби

Китай диверсифікує поставки газу


12 травня президенти Китаю та Туркменістану підписали газову угоду
У Китаї ввели в експлуатацію третю лінію газопроводу, що доставляє газ з Туркменістану. Трубопровід довжиною у понад 1800 кілометрів здатний транспортувати 25 мільярдів кубометрів газу щороку. На жовтень цього року планується розпочати перегін газу з середньої Азії цим шляхом.

Разом із запущеними кількома роками раніше двома гілками, до кінця 2015 року цей канал забезпечуватиме чверть газових потреб Китаю, тобто 55 мільярдів кубометрів на рік. Потрійний трубопровід простягається з Туркменістану через територію Казахстану і доставляє газ на Північний Схід Китаю, де підключається до загально національної мережі.

Незабаром почнеться будівництво четвертої ланки газопроводу, яку повинні запустити в експлуатацію у 2016 році. Після завершення цього процесу, чотири труби зможуть доставляти до Китаю вісімдесят мільярдів кубометрів природнього газу з Туркменістану. Це становитиме понад сорок відсотків від імпорту Китаю.

У травні цього року Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов відвідав Китай де зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпінем. Обидва взяли участь у церемонії підписання ряду документів, включно з черговою домовленістю про постачання туркменського газу. Після підписання документів, Китай став найбільшим імпортером газу з Туркменістану, обігнавши Росію.


`
XS
SM
MD
LG