Спеціальні потреби

Китайська поліція затримала і побила іноземних журналістів


Напад на журналіста скоєно на місці запланованої демонстрації

Американський посол у Китаї піддав критиці китайську поліцію за затримання і побиття іноземних журналістів на місцях запланованих акцій протесту в Пекіні.

Після хвилі протестів на Близькому Сході, в Інтернет-просторі Китаю почали з’являлися повідомлення, які закликали китайців вийти на вулиці з демонстраціями. Втім, на місцях запланованих протестів зібралися тисячі поліцейських, аби не допустити жодних масових зібрань.

На сайті посольства США у Китаї, американський посол у цій країні – Джон Гантсмен – зазначив, що спілкувався із кількома журналістами, яких незаконно затримали, коли вони намагалися висвітлити демонстрації. За словами американського дипломата, щонайменше одного репортера жорстоко побили під час кількагодинного арешту. Кілька журналістів повідомили, що у них було конфісковано камери і видалено зняті фото та відео.

Гантсмен зазначив, що дії китайської поліції «неприйнятні і викликають глибоке занепокоєння». Він закликав владу Китаю поважати права іноземних журналістів і притягнути винних до відповідальності.

XS
SM
MD
LG