Спеціальні потреби

У Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю засуджено на смерть двох чоловіків


У Китаї суд засудив двох чоловіків на смерть за участь в сутичках, що сталися в квітні й у результаті яких загинула 21 особа. Сутички сталися в переважно мусульманському північно-західному Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Китайські державні засоби масової інформації також повідомили, що ще трьох осіб засуджено на терміни від дев’яти років по довічне ув’язнення за участь у хвилі насильства в тому етнічно поділеному регіоні.

Національності підсудних не подано. Але прізвища вказують на те, що йдеться про уйгурів, представників тюркомовної меншини, яка багато років нарікає на дискримінацію з боку китайської частини населення.

Хвиля насильства 23 квітня була найсерйознішою за багато місяців. Вона віддзеркалює зростаюче напруження у відносинах між тюркомовними уйгурами, органами влади і китайськими (хань) іммігрантами.

Китайські органи влади кажуть, що сутички сталися в час, коли «терористична група» напада на службовців органів безпеки, які помітили підозрілу ситуацію в домі неподалік міста Кашгар.

Деякі уйгурські активісти на вигнанні заперечують це твердження, кажучи, що насильство спричинила смерть молодого уйгура, якого застрелив озброєний вартовий.
XS
SM
MD
LG