Спеціальні потреби

У Шанхаї відкрилась всесвітня виставка ЕКСПО-2010


У Шанхаї відкрилась всесвітня виставка ЕКСПО-2010. Організатори сподіваються, що протягом наступних шести місяців її відвідає приблизно 70 мільйонів людей. У павільйонах ЕКСПО-2010 вже побувало понад 400 тисяч людей. Аби зайти до середини найпопулярніших із них, відвідувачі стоять в черзі по кілька годин. Для довідки… Перша виставка ЕКСПО відбулась у Лондоні в 1851 році. На ній вперше були представлені промислові товари.

Китай відзначив відкриття виставки феєрверком і екстравагантною мистецькою програмою. Організатори назвали захід «Економічною Олімпіадою» з огляду на те, що в ній беруть участь майже 100 країн та 50 міжнародних організацій.

Подібно до Олімпійських Ігор 2008 року в Пекіні, що привернули увагу світу до китайської столиці, виставка в Шанхаї дасть можливість 20 мільйонам мешканцям міста та усій країні представити Китай у ролі потужного економічного гравця.

У Цзянчжун, дорадник організаторів виставки ЕКСПО-2010 каже:

«Те, що Шанхай влаштовує виставку свідчить не лише про демонстрування Китаєм своєї сили і поліпшування свого іміджу. Важливішим є те, що для Китаю - це нагода посилити співпрацю з рештою світу».

З цим погоджується багато мешканців Шанхаю, включно з підлітками. З їх погляду, Всесвітня виставка - це велика сцена, що дає країнам з усього світу можливість демонструвати свої досягнення і взаємодіяти з іншими країнами.

На ЕКСПО-2010 представлені понад 200 павільйонів і експонатів. Багато країн витратили величезні суми грошей, аби поліпшити свій імідж у Китаї. Водночас і китайський уряд добряче витратився: виставка коштувала понад 4 мільярди доларів - тобто вдвічі більше, ніж пекінська Олімпіада.

Зацікавленість такими заходами останніми роками дещо впала. Проте, багато країн вирішили взяти участь у цьогорічній виставці тому, що Китай є її господарем.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сказав:

«Це вперше, що Європейський Союз бере участь у виставці, яка відбувається поза межами ЄС. Я виніс це рішення тому, що надаю великого значення стратегічному партнерству між Європейським Союзом і Китаєм».

Серед цьогорічних учасників є також Іран, Зімбабве, Бірма та Північна Корея. Пхеньян вперше представлений на такому рівні заходів.

Лейтмотив виставки в Шанхаї: «Краще місто - краще життя». На ній є експонати, що висвітлюють сучасне і майбутнє життя у міських умовах, тривалий розвиток і взаємодію між містами й навколишнім середовищем.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG