Спеціальні потреби

Чорнобильці під Кабміном погрожують відмовитися від води


Влада проти чорнобильців

Оголосити «сухе голодування», тобто відмовитися від води, планують чорнобильці, які стоять під Кабінетом міністрів. Мітингувальники збираються з четверга не пити й не їсти, поки уряд не виконає їх вимоги та не збереже пільги.

Під будівлею уряду наразі перебуває приблизно 40 людей з Києва, Донецька та Луганської області. За час голодування лише одній людині стало погано, її госпіталізували та повернули додому. Єдине, що заборонили чорнобильцям – протестувати під прапором України. За повідомленням одного із голодувальників, правоохоронці змусили прибрати національний прапор з акції протесту.

За тиждень акції до чорнобильців так і не вийшли представники від влади, попри заяви та обіцянки. Так, у середу прем’єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем’єру, міністру соціальної політики Сергію Тигіпку поспілкуватися із тими чорнобильцями, «які чогось не зрозуміли, з чимось не погодились».

Як повідомлялось раніше, український уряд прийняв постанову, згідно з якою пенсії ліквідаторів, інвалідів та інших категорій чорнобильців значно зростають. Громадська організація «Союз Чорнобиль» назвала цю постанову «проривом у відносинах із владою», але документ не сприйняли ті, хто вийшов на вулиці.

Про необхідність діалогу наголосив і президент України Віктор Янукович. Перебуваючи у Єнакієвому, президент заявив, що рівень соціальної допомоги не повинен знижуватися, а проблеми треба вирішувати разом за одним столом переговорів. Тим не менш, мітингувальники у Донецьку не дочекалися візиту президента, поки той перебував у Донецькій області.

Натомість у Донецьку місцева влада дала учасникам протесту час до 9 грудня, щоб припинити акцію. Суд заборонив проведення акції протесту біля Донецького управління Пенсійного фонду, і намет та мітингувальників планують розігнати у п’ятницю. Але цього разу влада вирішила попередити чорнобильців завчасно. Минулого разу під час згортання намету правоохоронними органами загинув один із голодувальників – 70-річний Геннадій Конопльов.

Загибель учасника голодування у Донецьку дослідила Громадська рада МВС, до якої увійшли вітчизняні правозахисники. Так, рада постановила, що місцева міліція не надала жодних переконливих доказів своєї невиновності у смерті Геннадія Конопльова. Крім цього правоохоронні органи не мали права розганяти чорнобильців, адже це було порушенням права на мирне зібрання.

«Ми не можемо стверджувати, що міліція якимось чином була залучена до смерті Геннадія Конопльова. Проте наша робоча група вказала, що органи внутрішніх справ Донецька не надали достатніх та переконливих доказів того, що смерть Геннадія Конопльова настала не в результаті дій міліції», зазначив голова тимчасової комісії Громадської ради МВС України Володимир Чемерис.

XS
SM
MD
LG