Спеціальні потреби

Інформацію про Чорнобиль передадуть нащадкам через капсулу


Інформацію про Чорнобиль передадуть нащадкам через капсулу

Спеціальний контейнер з інформацією про Чорнобиль та зверненням до нащадків занурять на глибину Чорного моря, біля мису Тарханкут. Всеукраїнська спілка ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» планує, що адресати отримають її в 2036 році.

Акцію придумали для того, щоб попередити майбутні покоління – не допустити повторення таких трагедій, бути більш обережними. І це стосується не тільки Чорнобиля, але й Фукусіми та інших техногенних катастроф.

«Наша акція направлена на беззаперечне недопущення подібних негативних проявів у майбутньому! Наш девіз – «Люди, будьте пильними!», – висловлює головну мету створення контейнера його ідейний натхненник Жорж Шанаєв. Автор ідеї сам 35 років пропрацював водолазом. А після катастрофи на ЧАЕС, Жорж Шанаєв особисто виконував роботи з герметизації конструкцій на будівельному майданчику зруйнованого 4-го блоку.

Створенню контейнера передуватиме цілий марафон, який повинен привернути увагу українців до захисту екології довкілля. Почнеться марафон із будівельного майданчика «Укриття», потім контейнер провезуть індустріальними містами України. Фініш – у Криму, на мисі Тарханкут. Організатори планують провести такий захід вже у вересні.

Саме занурення у воду капсули, а не закопування її у землю, як зазвичай зберігають капсули часу, робиться не просто так. Активісти прагнуть привернути увагу до можливих катастрофічних проявів у Чорному морі наслідків Чорнобильської катастрофи. Зокрема, зростає забруднення морської води радіонуклідами через винесення їх витоками Дніпра та його притоками.

«Маємо надію, що нащадки наслідують цей приклад і багатократно повторять аналогічну акцію в подальші роки наступних століть», сподівається Жорж Шанаєв.

XS
SM
MD
LG