Спеціальні потреби

Розвідувальні служби США не мають даних про вбивство Нємцова

  • Голос Америки

Джеймс Клеппер

Директор національної розвідки США заявив, що розвідувальні агентства США не мають інформації про вбивство російського опозиційного лідера Бориса Нємцова.

При цьому Джеймс Клеппер дав зрозуміти, що є чимала ймовірність того, що правда про політичне вбивство, яке потрясло Росію, ніколи не буде виявлена.

«Ми не знаємо. У нас немає ніяких унікальних даних про те, хто це зробив, – сказав Клеппер, виступаючи в понеділок у Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку. – Спираючись на історію, ризикну припустити, що ми ніколи цього не дізнаємося».

«Хоча я впевнений, що сам президент Володимир Путін проведе приватне розслідування», – додав Клеппер з сарказмом.

Нємцов був застрелений ввечері в п’ятницю, коли прогулювався зі своєю знайомою недалеко від Красної площі, прямуючи до себе додому.

Державні телекомпанії зосередилися на версії, що за вбивством Нємцова можуть стояти вороги Росії, після того як прес-секретар Путіна повідомив, що президент побачив у нападі «провокацію», спрямовану на дестабілізацію країни. Лідер Чечні Рамзан Кадиров, який має підтримку Москви, відкрито звинуватив у вбивстві спецслужби Заходу.

Модератор зустрічі з Клеппером, екс-радник Білого дому з національної безпеки Френсіс Таунсенд запитала Клеппера, «чи є шанси, що це не зробив Путін і його союзники».

«Це очевидна теорія, – відповів директор національної розвідки. – Існує давня традиція подібних речей. Я можу перефразувати слова Сталіна, який вважав, що якщо немає людини, то немає і проблеми». У той же час Клеппер визнав, що деякі в Росії намагаються покласти провину на Сполучені Штати.

«Є люди, деякі російські, кремлівські чиновники, які натякають, що ми зробили це, просто щоб викликати невдоволення в політичній структурі Росії», – сказав він.

XS
SM
MD
LG