Спеціальні потреби

Науковці прогнозують збільшення кількості стихійних лих на планеті


Стихійні лиха та примхи природи супроводжують людство протягом цілої історії. Потужні землетруси, повені, виверження вулканів, буревії в різні моменти кардинально впливали на розвиток країн та навіть континентів. Втім останні руйнівні погодні аномалії дещо виходять із цього ряду, адже можуть бути наслідком діяльності самої людини. Міжурядова рада з питань зміни клімату нещодавно опублікувала звіт, який вказує на зв'язок між діяльністю людини та екстремальною посухою, опадами та торнадо. Дослідники не лише констатують очевидне, але і пропонують конкретні шлях вирішення проблеми.

Стихія тероризувала планету протягом всього 2011-го року. Буквально у перший день Нового року потужний торнадо пройшовся по місту Цинцинаті в штаті Арканзас.

У 2011-му році на території США зафіксували 1600 торнадо. Для інших країн погода не була милосерднішою. У Таїланді сезонні дощі на 80% перевищили норму, і столиця країни опинилася під водою. А в 2010-му Росія пережила найспекотніше літо за останні 500 років.

Науковці кажуть, що періоди спеки в усіх частинах світу стають частішими та тривають довше. Так само частішають випадки надмірних опадів. Доповідь Міжурядової ради з питань зміни клімату прогнозує, що кількість опадів та середня температура на планеті зростатиме.

«Періоди екстремальної спекти, які раніше мали місце раз на 20 років, вже наприкінці ХХІ сторіччя відбуватимуться раз на два роки», – зазначив голова Міжурядової ради з питань зміни клімату Раджендра Пачурі.

Експерти не мають прямих доказів. що природні катаклізми пов'язані саме із глобальним потеплінням. Втім, вони відзначають, що викиди в повітря двоокису вуглецю та інших продуктів згоряння викопного палива призводять до нагрівання атмосфери. А це, за словами Пачурі, призводить до посилення посух, екстремальних злив та штормів.

Стихійні лиха дуже дорого обходяться людству. В середньому це 80 мільярдів доларів на рік. Дослідження Міжурядової ради з питань зміни клімату свідчить, що найгірше потерпають країни, що розвиваються. Вони платять найвищу ціну в людських життях та коштах, тому що населення цих країн найгірше підготовлене до примх природи.

Доповідь організації базується на тисячах наукових досліджень. За словами її упорядників, людство вже має всі знання необхідні для того, щоб гідно підготуватись до стихійних лих. Але не всі мають достатньо ресурсів, щоб ефективно протистояти природнім катаклізмам.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG