Спеціальні потреби

У Парижі розпочався кліматичний саміт ООН


Президент Барак Обама виступає на кліматичному саміті у Парижі

Президент Обама у своєму виступі на конференції у Парижі заявив, що від проблем і наслідків зміни клімату «жодна нація - велика чи мала, багата чи бідна, - не має імунітету».

Більше 150 світових лідерів зібралися в Парижі, де в понеділок відкрився саміт ООН зі змін клімату. Його учасники мають на меті узгодити обов'язкові для виконання заходи щодо боротьби зі змінами клімату та недопущення зростання глобальних температур вище рівня, за яким можуть наступити катастрофічні наслідки.

Міністр у справах навколишнього середовища Перу Мануель Пульгар-Відаль, який головував на попередній конференції з клімату, відкриваючи саміт, сказав, що досягнення угоди продемонструє світу, що держави можуть об'єднатися в боротьбі з глобальним потеплінням і тероризмом.

Мета саміту - не допустити підвищення середньої температури на планеті більш ніж на два градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою через скорочення викидів від використання викопного палива. Ці викиди, як вважається, є причиною зміни клімату. Але вже тільки в цьому році, за даними Всесвітньої метеорологічної служби, яка є агентством ООН, підвищення середньосвітової температури складе один градус Цельсія, тобто половину ліміту, який пропонує ввести ООН.

«Як лідер найбільшої у світі економіки та другої економіки за кількістю викидів (парникових газів), Сполучені Штати не тільки визнають свою роль у створенні цієї проблеми, ми визнаємо відповідальність за те, щоби щось зробити для її подолання», - заявив у своєму виступі на саміті президент США Барак Обама.

Американський лідер наголосив, що від проблем і наслідків зміни клімату жодна нація - велика чи мала, багата чи бідна, - не має імунітету.

У понеділок Обама також проводить окремі переговори з низкою лідерів країн-учасниць конференції.

США не тільки визнають свою роль у створенні проблеми, ми визнаємо відповідальність за те, щоби щось зробити для її подолання
Барак Обама

Напередодні відкриття конференції сотні тисяч людей вийшли на демонстрації в усьому світі, вимагаючи ухвалення глобальних заходів з контролю за станом навколишнього середовища.

Активісти зібралися в центрі Парижа і взялися за руки. Акція проходила на тлі підвищених заходів безпеки у зв'язку з терактами, скоєними «Ісламською державою», в результаті яких були вбиті 130 людей. Однак мирні протести набули насильницького характеру, коли поліція застосувала сльозогінний газ проти деяких демонстрантів і заарештувала більше 200 осіб.

Очікується, що на паризькому саміті лідери країн підпишуть довгострокову угоду про обмеження викидів парникових газів, яка має замінити Кіотський протокол.

Дивіться також: Черевики Папи Римського взяли участь у глобальній акції протесту

Черевики Папи Римського взяли участь у глобальній акції протесту. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG