Спеціальні потреби

Клінтон, за всіма ознаками, буде кандидатом у президенти від Демократичної партії


Гілларі Клінтон

Гілларі Клінтон у вівторок увечері оголосила про свою перемогу в запеклій боротьбі за висунення кандидатом у президенти від Демократичної партії. Вона стала першою жінкою, яка очолить боротьбу однієї з провідних політичних партій США за Білий дім.

«Завдяки вам ми досягли історичної віхи. Ця кампанія показала, що немає ніяких стель і меж, які обмежували б будь-якого з нас, – сказала Клінтон, виступаючи в Брукліні через вісім років після того, як вона визнала поразку в першій спробі домогтися висунення кандидатом у президенти.

Після того як почали надходити дані, що вказують на переконливу перемогу Клінтон, президент Барак Обама зателефонував як Клінтон, так і її демократичному суперникові сенатору Берні Сандерсу, і привітав їх з «проведенням надихаючих кампаній, які зарядили демократів енергією», йдеться в повідомленні Білого дому.

Президент привітав Клінтон з тим, що вона отримала необхідне для номінації число делегатів. У повідомленні наголошується, що «її історична кампанія надихнула мільйони людей».

Раніше екс-держсекретар уже отримала необхідне для номінації число делегатів. Перемоги в Каліфорнії, Нью-Джерсі, Нью-Мексико і Південній Дакоті у вівторок збільшили число делегатів в її активі.

Сандерсу вдалося перемогти лише в Північній Дакоті і Монтані. Але він обіцяв продовжувати боротьбу.

Білий дім повідомив, що Обама зустрінеться з Сандерсом у четвер, щоб «продовжити їхню розмову про значні проблеми, які стоять на кону на виборах цього року».

У найближчі дні Клінтон доведеться працювати в двох напрямках. Вона повинна знайти підхід до захопленим прихильникам Сандерса, який наполягає, що у нього все ще є шанс отримати номінацію, і більш чітко позначити відмінності своєї позиції від платформи ймовірного республіканського кандидата Дональда Трампа.

«Ставки на цих виборах високі, і вибір зрозумілий. Дональд Трамп за своїм темпераментом не підходить для того, щоб стати президентом і головнокомандувачем», – сказала вона.

Важкий день для Трампа завершився його перемогами в Каліфорнії, Нью-Джерсі, Нью-Мексико, Південній Дакоті і Монтані. На своєму переможному мітингу він заявив, що його мета – об’єднати людей. Кандидат пообіцяв, що не буде здаватися і не розчарує своїх прихильників.

«Разом ми зробили те, що ніхто не вважав за можливе. Ви знаєте це, – сказав Трамп. – Але ми тільки починаємо, і все буде здорово. Пам’ятайте про це».

За день до цього, за підрахунками Associated Press, Клінтон набрала 2383 делегатів, необхідних для номінації. Наявні у неї делегати включали як делегатів, пов’язаних зобов’язанням голосувати за неї за підсумками праймеріз і кокусів в окремих штатах, так і «суперделегатів» – партійних чиновників і осіб, що займають виборні посади, які можуть голосувати за кандидата на свій вибір.

Клінтон і Сандерс боролися за перемогу в Каліфорнії, прагнучи завершити праймеріз на високій ноті. Однак остаточні результати в Каліфорнії будуть відомі вже після вівторка: більше половини каліфорнійців голосували поштою, і такі бюлетені будуть зараховуватися, якщо вони надійдуть до п’ятниці, якщо були відправлені не пізніше дня голосування.

Дивіться також: Рівні права для ЛГБТ насправді корисні для родин та суспільства - коментар представника HRC

XS
SM
MD
LG