Спеціальні потреби

Як на кавовій гущі виріс грибний бізнес


Відкрити власну справу і водночас приносити користь суспільству. Таку ціль поставили собі двоє випускників Каліфорнійського університету у Берклі. Ігноруючи поради досвідчених фахівців і навіть перспективу працевлаштування на Волл-Стріт, друзі твердо вирішили відкрити власний грибний бізнес.

Їхні гриби проростають на незвичному ґрунті… кавовій гущі.

Структура відходів від звареної кави, практично, не відрізняється від листяної породи на якій ростуть дикі гриби, оскільки в них так само багато целюлози. Це робить кавову гущу чудовим біологічним перегноєм. Поміщена у відповідний мікроклімат – що імітує теплицю чи погріб – вона придатна для комерційного культивування грибів, пояснює співвласник мікологічного господарства Нікіл Арора:

«Інкубація триває 3 тижні. Після цього мішечки з кавовою гущею, перемішані з насінням грибів, перетворюються на білу цеглу. Це означає, що гриби пустили коріння».

Почута колись на лекції із біології захоплююча розповідь надихнула двох студентів на ідею заробляти гроші на утилізації кави.

Здобуті в університеті знання із бізнесу та економіки допомогли в отриманні кредиту, а поглиблене вивчення біології, як розповідає Нікіл, пригодилося у відкритті мікологічного господарства.

Кавової гущі, як і підтримки з боку місцевих підприємців, виявилося понадміру. Шірін Мояд – директор закупівлі кави у мережі кав’ярень Пітс в районі Берклі – негайно погодилася допомогти, як тільки почула чим займаються молоді люди.

«Співробітники у сімох різних кав’ярнях почали збирати гущу з кавоварок. Вони скидають її у спеціальні стерильні контейнери, які хлопці забирають щоранку. Загалом вони збирають відходи з 7 кав’ярень», - каже Мояд.

Мережа кав’ярень Пітс має репутацію екологічно свідомого підприємства. Компанія, як каже Мояд, віддавна намагається вести безвідходне господарство – утилізує мішки з кави, чи віддає фермерам полову для удобрювання рослин.

«У цьому є щось символічне, коли відходи йдуть на корисні цілі. На нашому заводі ми утилізуємо полову, що залишається від підсмажених зерен і мішки, в яких поступає кава. Завжди можна знайти застосування для речей, якщо цього захотіти».

Успіх мікологічної лабораторії молоді підприємці пояснюють новаторським підходом до ведення бізнесу, що базується не стільки на прагненні заробити, скільки на бажанні приносити користь.

Співвласник мікологічного товариства Алекс Велез говорить:

«Я думаю, що в решті-решт наша мета – мати не тільки прибуткове підприємство, але й приносити користь, збираючи відходи і розширюючи можливості працевлаштування, зайнятості на місцевому рівні, підняття добробуту громади».

Гриби, вирощені на кавовій гущі, користуються великим попитом серед власників ресторанів. Їх закуповує дорога і модна серед молоді у Берклі піцерія. А нещодавно хлопці заключили контракт з мережею супермаркетів «Гоул Фудс», де продаються виключно натуральні продукти.
Інше за темою

XS
SM
MD
LG