Спеціальні потреби

14 днів карантину замало - у США пояснили вимоги, за яких хворим на коронавірус американцям дозволять повернутись додому


Медпрацівник перевіряє температуру пасажира авто на пункті пропуску у китайській провінції Аньхой, 6 лютого 2020. REUTERS/Thomas Peter

Американські громадяни на борті круїзного лайнера Diamond Princess в порту Японії, в яких виявили коронавірус COVID-19, можуть повернутись до США за низки умов. Про це йдеться у листі посольства США в Токіо до цих пасажирів, повідомляє CNN.

Щоб громадянам Сполучених Штатів дозволили сісти на літак додому, вони повинні відповідати цим вимогам.

1. Відсутність підвищеної температури (без використання жарознижувальних).

2. Жодних симптомів хвороби.

3. Вірус не повинно бути виявлено під час двох тестувань слизу горла й носа, які повинні бути зроблені протягом 24 годин.

Ці самі інструкції стосуються й закінчення карантину для пацієнтів, яким надавали допомогу у лікарнях. Вимоги розробив Центр із контролю й запобігання хвороб США разом із Міністерством охорони здоров'я.

Американська влада пояснює: "Людей не випустять з карантину просто після 14 днів перебування там". Адже два тижні - це лише максимум інкубаційного періоду, тоді хвороба може лише почати проявлятись.

Нагадаємо, що на круїзному лайнері Diamond Princess виявили коронавірус у двох членів екіпажу - громадян України.

В українському МЗС повідомили, що вони досі перебувають у лікарні в Токіо, а їхнє одужання лабораторно не підтверджено.

Всього на лайнері вірус було виявлено у 621 людини, у 322 з них хвороба протікає без симптомів. Загалом на Diamond Princess перебувають 25 українців.

Судно стоїть на рейді в порту Йокогами з початку лютого для проведення перевірки всіх пасажирів. З 19 лютого пасажири почали залишати лайнер після двотижневого карантину.

Дивіться також: У Каліфорнії з-під карантину вийшли перші 160 американців, яких евакуювали з Уханя – інтерв’ю. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG