Спеціальні потреби

До 17% американців могли перехворіти на COVID - науковці


86-річна Флоренс Болтон з Чикаго, шпиталізована із коронавірусом, намагається поговорити зі своєю родиною через відеозв'язок, 1 грудня 2020 REUTERS

Близько 17% людей у США були заражені коронавірусом, припускають дослідники Університету штата Вашингтон. Модель дослідників оцінює, що до травня у країні зафіксують іще 168 тисяч смертей, що загалом призведе до 569 тисяч жертв пандемії.

До того часу лікарні у 40 із 50 штатів будуть перевантажені, зокрема, у відділеннях інтенсивної терапії не вистачатиме ліжок, - йдеться у прогнозі. Однак науковці вважають, що обов'язкове носіння масок усіма людьми допоможе запобігти 22 тисячам смертей.

Зараз за офіційними даними, принаймні 7% американців отримали позитивний тест на коронавірус, однак модель Інституту вимірювань та оцінок у галузі охорони здоров'я США (Institute for Health Metrics and Evaluation) оцінює, що тестування не виявляє усі випадки зараження, повідомляє USA Today.

Зараз у США 4,9% людей отримали принаймні один укол вакцини від коронавірусу, свідчать дані Центру із контролю та запобігання хвороб. 0,8% американців отримали дві дози вакцини.

52,1% від вакцин, що були доправлені до лікарень та інших місць щеплення, іще не були використані. Найвищий рівень імунізації від коронавірусу - на Алясці, де 10% населення штату отримали першу дозу вакцини.

Нова адміністрація президента Джо Байдена ставила боротьбу проти коронавірусу своїм пріоритетним завданням під час виборчої кампанії. Зокрема, посадовці планують перезапустити національну систему із тестування на коронавірус, спрямувавши туди 50 мільярдів доларів та підсиливши адміністративний нагляд із боку федеральної влади.

Зараз чимало лабораторій, що обробляють результати тестів на коронавірус, не мають достатньо реагентів, інші - не мають обладнання, щоб виявляти новий більш заразний штам коронавірусу.

У п'ятницю британський прем'єр Борис Джонсон заявив, що новий штам вірусу, який шириться у багатьох країнах світу, може бути більш смертельним та може становити загрозу вакцинації.

Дивіться також: Інтерв'ю із режисером драми-дистопії на Донбасі-2025 «Атлантида». Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG