Спеціальні потреби

Кримчани спраглі більше «любові» з боку Москви - The Guardian


Через несповна два роки з часу окупації Росією Кримської Автономної Республіки помітні деякі зміни настроїв серед місцевого населення, – пише московський кореспондент видання The Guardian Шон Вокер. Як приклад, він подає відомого бізнесмена і непохитного прихильника Москви Олега Зубкова. Він навіть назвав одного із тигрів свого приватного зоопарку «Референдум», для відзначення повернення півострова до Росії, яке міжнародне співтовариство вважає нелегітимною анексією. Пройшов час, тигр виріс, а Зубков розчарувався змінами.

«За українського правління справи виглядали погано, – каже він, але тепер, під Росією, справи виглядають навіть гірше».

Його два приватні зоопарки із 70 левами, 25 тиграми та іншими екзотичними тваринами, які привабили у 2013 рокі півмільйона відвідувачів, треба було закрити. Причина – перешкоди, корупція, некомпетентність, неможливість зробити будь-що. Він навіть звертався до президента Путіна, щоб той вплинув на кримську владу.

Як пише Шон Вокер, ця історія віддзеркалює загальні настрої сьогодні серед тих, хто початково підтримував анексію Криму Росією.

«Крим заслуговує кращого, – каже Леонід Грач, останній комуністичний лідер території перед розвалом союзу. Це повинен бути зразковий регіон… Замість того ми почуваємось прийомною донькою Росії, якої не люблять».

Багато кримчан незадоволені новим губернатором території Аксьоновим, у якого, можливо, кримінальне минуле, хоча він, очевидно, це заперечує. Зубков каже, що один із шимпанзе з його зоопарку був би кращим політиком.

Кримчани переживають непрості часи. З часу анексії дійсні західні санкції, українська торговельна блокада, відключення електроенергії, закриваються підприємства, не працюють навіть світлофори, – пише Шон Вокер. Хоча міністр енергетики Світлана Бородуліна запевняє, що ситуація повертається до норми, це не станеться до 2018 року, коли запрацюють дві нові електростанції.

Деякі кримчани і далі святкують анексію Криму Росією, але, як підкреслює Євген Копатько, який працював над опитуванням громадської думки, якщо не докласти зусиль – ентузіазм вивітріє.

Шон Вокер наводить ще одни приклад розчарованого кримчанина, місцевого проросійського посадовця Олексія Чалого, «героя» анексії, який критикує місцеву владу. Однодумець Чалого із севастопольського законодавчого органу, який просив не називати його прізвища, сказав, що Чалий відбув до Москви, щоб просити усунути від влади місцевого керівника, якого він вважає просто ідіотом.

Чимало людей з проукраїнськими поглядами, пише Шон Вокер – виїхали з Криму після анексії, а ті, що залишилися – воліють мовчати, бо місця для інакодумства дедалі менше. Одного з активістів, Леоніда Кузьміна, віддали під суд за відзначення роковин народження Шевченка, звільнили з посади вчителя історії. Йому погрожували органи російські органи безпеки, а коли він поїхав на материкову Україну – його довго допитувала українська влада, думаючи, що він сепаратист.

У декого з кримчан торговельна блокада і відключення електроенергії зміцнює вороже ставлення до України, пише Вокер. На Зубкова, наприклад, який є росіянином за національністю, хоча дружина в нього українка, негативно вплинув Євромайдан, його «націоналістичні» гасла і хвиля усування пам’ятників Леніну та іншим «героям комуністичного минулого». Він і далі розраховує на допомогу з боку Москви, в іншому разі він планує продати свої тварини і виїхати з Криму.

Один з місцвих законодавців каже, що люди розуміють – московський режим тимчасовий, але вони все ж розраховують на те, що Крим назавжди залишиться з Росією, – пише Шон Вокер у виданні The Guardian.

Дивіться також: Шоломи віртуальної реальності можуть "вистрілити" у 2016-му

Шоломи віртуальної реальності можуть "вистрілити" у 2016-му. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG