Спеціальні потреби

Порошенко у Давосі проситиме розширення фінансування МВФ – експерт


У Давосі відкривається щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму

У швейцарському курортному місті Давос відкривається 46-а сесія Всесвітнього економічного форуму, яка триватиме з 20 по 23 січня. В офіційному списку спікерів значиться близько 900 прізвищ, всього ж на заході очікуються понад 2,5 тисячі гостей. Тема сесії звучить так: «Опанувати четверту промислову революцію» (Mastering the Fourth Industrial Revolution). Участь у заході візьме і президент України Петро Порошенко. Він планує зустрітися зокрема з керівниками Міжнародного валютного фонду та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Утім, експерти наголошують, що зважаючи на останні міжнародні події, тема України наразі не стоятиме на передньому плані цього заходу.

Всесвітній економічний форум – це швейцарська неурядова організація, створена у 1971 році. На щорічні зібрання цієї організації запрошуються провідні керівники бізнесу, політичні діячі, лідери громадської думки і журналісти. Предметом обговорення зазвичай є найбільш гострі світові проблеми.

Речник президента України Святослав Цеголко на своїй сторінці у Twitter повідомив, що Петро Порошенко 20-22 січня братиме участь у цьогорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму у Давосі, «де зустрінеться, зокрема, з керівниками МВФ, Червоного Хреста та керівниками держав».

Повідомляється, що в українську делегацію також входить міністр фінансів Наталія Яресько та інші урядовці.

Порошенко проситиме МВФ про розширення програми…

Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що під час запланованих зустрічей з керівниками МВФ у Давосі, українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком спробує домогтися розширення програми фінансування, або ж прискорити виплату чергового траншу.

Україна проситиме або прискорення виплати чергового траншу, або взагалі розширення програми з МВФ
Андрій Новак

«Очевидно, що без коштів МВФ Україна не може ні стабілізувати курс гривні, ні виконувати бюджетні статті, навіть так звані захищені бюджетні статті. Україна проситиме або прискорення виплати чергового траншу, або взагалі розширення програми з МВФ», – каже Новак в інтерв’ю Радіо Свобода.

При цьому, наголошує економіст, не варто очікувати конкретних домовленостей під час зустрічей у Давосі.

Питання України буде ледь не осторонь порядку денного у Давосі – експерт

Що ж до запланованих зустрічей з представниками Міжнародного комітету Червоного хреста, то упродовж 2015 року представники цієї організації відвідали лише чотирьох українських заручників на території, непідконтрольній українській владі. Ці візити відбулися ще у січні 2015 року, повідомив Радіо Свобода, речник МКЧХ Маттіас Вайнрайх.

Питання допуску представників Червоного Хреста наразі для України є нагальним, наголошує політичний експерт Олексій Толкачов. Проте, вважає він, Давос навряд чи стане належним майданчиком для його обговорення.

Є сумніви, що саме у Давосі буде вирішуватися щось справді серйозне щодо України
Олексій Толкачов

«Зараз світ входить у турбулентність у зв’язку і з падінням цін на нафту, і з китайською фінансовою кризою. Починаються масштабні потрясіння для всієї світосистеми, тож тут питання України буде не те, що двадцятим, вона буде взагалі ледь не осторонь порядку денного. Тому є сумніви, що саме у Давосі буде вирішуватися щось справді серйозне щодо України», – зазначає Толкачов у коментарі Радіо Свобода.

… і розповідатиме про економічні успіхи

Богдан Яременко, дипломат, голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ», наголошує, що головне завдання зустрічі Всесвітнього економічного форуму у Давосі – бути дискусійним майданчиком, а не сприяти укладенню якихось домовленостей чи проведенню переговорів.

Для Петра Порошенка це буде нагодою повторити достатньо бравурні тези про перші економічні успіхи України, про реформування України, таким чином популяризуючи Україну як місце для вкладення інвестицій
Богдан Яременко

«Форум не є тим місцем, де можна очікувати досягнення якихось домовленостей, які є новими чи неочікуваними. Для Петра Порошенка це буде нагодою повторити достатньо бравурні тези про перші економічні успіхи України, про реформування України, таким чином популяризуючи Україну як місце для вкладення інвестицій, як місце, де відбувається поступова стабілізація, вихід з кризи, як новий бізнесовий майданчик чи можливість для світової економіки, світового бізнесу, світових підприємців», – підсумовує Яременко.

Очікується, що головними темами зустрічей у Давосі стане падіння цін на нафту, зміни клімату, зростання процентних ставок та криза з мігрантами. Утім, як повідомляють міжнародні ЗМІ, канцлер Німеччини Ангела Меркель, країна якої прийняла найбільшу кількість мігрантів, скасувала свою поїздку до Давосу через розслідування низки нападів на жінок у Кельні у новорічні ніч. (У більшості нападів підозрюють саме мігрантів).

За інформацією російських ЗМІ, Москву у Давосі представлятиме віце-прем’єр і представник президента Росії на Далекому Сході Юрій Трутнєв. Дехто в Росії називає це пониженням статусу російської делегації, інші говорять, що таким чином Росія планує представити можливості для інвестування у Далекий Схід.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також «Голос Америки»: У розмінуванні на Донбасі мали б бути зацікавлені і сепаратисти

Володимир Єльченко вважає, що місія ООН успішно працюватиме в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

XS
SM
MD
LG