Спеціальні потреби

Обама проти Ромні: перша словесна дуель


У середу ввечері Барак Обама та Мітт Ромні взяли участь у перших президентських дебатах, які відбулися у місті Денвер, штат Колорадо.

У 90-хвилинній дискусії, оперуючи цифрами і фактами та пропонуючи нові ідеї, Мітт Ромні видався агресивнішим дуелянтом. Він звинуватив чинного президента в прагненні підпорядкувати усю владу в країні одному великому уряду. Натомість сам Ромні пропонує віддати більше влади штатним урядам. Втім, Обама впевнено захищав свою позицію і зазначив, що в час, коли його програма дає очевидні результати, пропозиції Ромні приречені на поразку.

Під час словесного поєдинку обидва кандидати вкотре намагалися пояснити виборцям свої позиції щодо вирішення проблем, які найбільше хвилюють американське суспільство. Насамперед це питання економіки, безробіття, податків, охорони здоров’я та освіти.


“Становище Америки покращується тоді, коли покращується становище середнього класу”, - зазначив Обама, говорячи про створення нових робочих місць. Він також додав, що план Ромні щодо зниження податків для багатих не може зміцнити стан економіки, якого очікують пересічні американці.

"Я думаю, що математика, здоровий глузд і наша історія показують нам, що це не може бути рецептом створення нових робочих місць", - сказав Обама.

“Становище Америки покращується тоді, коли покращується становище середнього класу”.
Барак Обама
Втім Мітт Ромні відкинув критичні зауваження Обами щодо плану скорочення податків, заявивши, що це в жодному разі не збільшить бюджетнй дефіцит. Ромні навпаки заявив, що намір чинного президента підняти податки для багатого класу призведе до ще більшого безробіття в країні.

"Національна федерація незалежного бізнесу заявляє, що це коштуватиме 750 тисяч робочих місць. Я не хочу, щоб американці продовжували втрачати роботу", - сказав Ромні.

Він також заявив, що Обама проштовхує ту ж політику, яку він запропонував чотири роки тому, коли став президентом. Але пропозиції Обами не змогли знизити високий рівень безробіття і не призвели до обіцяного росту економіки, - зазначив Ромні.

Обидвох кандидатів у залі підтримували їхні дружини. До речі, саме в цей день Барак та Мішель Обама відзначили 20-ту річницю свого весілля.

Обама відкрив дискусію, пообіцявши дружині, що наступного року вони не будуть відзначати свій ювілей на очах у 40-ка мільйонів людей. А Ромні пожартував, що Обама знайшов найромантичніше місце для відзначення круглої дати.

Ромні, який за даними соцопитувань, відстає від Барака Обами, намагається зберігати оптимізм. У дебатах він має чималий досвід. Під час виснажливих попередніх виборів серед республіканців, упродовж 2011-2012 років він взяв участь у 22-ох дебатах.

Для модератора Джима Лерера це були 12-ті президентські дебати. Наступні поєдинки обох кандидатів відбудуться 16-го жовтня у Нью-Йорку та 22-го жовтня у штаті Флорида. Віце-президент Джозеф Байден і напарник Ромні - конгресмен Пол Раян, зустрінуться у словесному двобої 11-го жовтня в Кентуккі.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG