Спеціальні потреби

Теледебати республіканців – «поєдинок у клітці»?


Реагуючи на запитання, які були задані під час дебатів, Тед Круз звинуватив ведучих у створенні умов «для поєдинку в клітці».

Десять провідних республіканських кандидатів у президенти в середу ввечері провели треті дебати, на яких обговорювали економічну політику. Не обійшлося і без особистих нападків кандидатів один на одного і на ЗМІ та ведучих-модераторів.

Дебати відбулися в колорадському Болдері і транслювалися по кабельному каналу CNBC. Дискусії були настільки гострими, що сенатор від штату Техас Тед Круз звинуватив ведучих у створенні умов «для поєдинку в клітці». Інші кандидати вказували на «недоречні та дурні запитання» і звинувачували медіа у підтримці демократів.

Уникаючи зовнішньополітичної тематики, кандидати обговорювали податкові та фіскальні пропозиції, а також ініціативи щодо скорочення ролі федерального уряду, втручання якого в життя суспільства, на думку багатьох з них, стало занадто великим.

США «не можуть обрати когось, хто не знає, як виконувати свою роботу.
Джон Кейсік

Дебати пройшли на тлі зниження рейтингів мільярдера Дональда Трампа, який протягом декількох місяців був фаворитом серед кандидатів-республіканців.

Під час дебатів нинішній фаворит перегонів Бен Карсон зосередив увагу на конструктивних реформах податкової системи США. Він також порушив тему одностатевих шлюбів, виступивши проти них, але підкреслив, що не є гомофобом.

Трамп, виглядав менш різким, ніж на попередніх дебатах. Відомий своїми критичними висловлюваннями проти нелегалів з Латинської Америки він кілька разів повертався до теми імміграційної реформи США, неодноразово піддавши критиці адміністрацію Обами.

Губернатор Огайо Джон Кейсік атакував обох лідерів перегонів, назвавши податкові плани своїх опонентів «фантазіями» і заявив, що США «не можуть обрати когось, хто не знає, як виконувати свою роботу».

Я збираюся знову зробити Америку сильною
Линдсі Ґрем

Іншим ключовим моментом стали нападки екс-губернатора Флориди Джеба Буша на його давнього друга сенатора Марко Рубіо за те, що він пропустив кілька голосувань у Сенаті.

«Марко, коли ви погоджувалися на це, мова йшла про шестирічний термін, - сказав Буш. - Вам потрібно з'являтися на роботу, в буквальному сенсі. Я маю на увазі Сенат. Це що, французький робочий тиждень, коли потрібно з'являтися на роботі тільки три дні?

У відповідь Рубіо заявив, що Буш нападає на нього, оскільки це політично доцільно. «Хтось переконав вас, що критика на мою адресу допоможе вам», - сказав Рубіо людині, який у минулому був його ментором.

У дебатах також взяли участь колишній керівник компанії Hewlett-Packard Карлі Фіоріна, губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті, екс-губернатор Арканзасу Майк Гакабі і сенатор від Кентуккі Ренд Пол.

Раніше пройшли окремі дебати кандидатів з більш низькими рейтингами: колишнього сенатора Ріка Санторума, губернатора Луїзіани Бобі Джиндала, екс-губернатора Нью-Йорка Джорджа Патакі і сенатора Линдсі Ґрема.

Ґрем скористався наданою можливістю і піддав критиці Трампа і його гасло «Зробимо Америку знову величною».

«Америка вже велична країна, - сказав він. - Я збираюся знову зробити Америку сильною».

За оцінкою багатьох аналітиків, дебати виграли Марко Рубіо і Линдсі Ґрем.

Дивіться також: Що в Україні приваблює американських інвесторів?

Інвестори похвалили чорноземи України та посварили владу за бюрократію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG