Спеціальні потреби

Актуально

Хочу почути дебати! - батько полоненого моряка, син загиблого майданівця, ветеран, волонтерка

Президент України Порошенко звертається до учасників акції біля Олімпійського стадіону, 14 квітня 2019 року

Думками про передвиборчі президентські дебати поділилися Віктор Сорока, Володимир Бондарчук, Леонід Остальцев, Яна Зінкевич

​З першої спроби подебатувати не вдалося. Порошенко прийшов на стадіон, куди його кликав Зеленський, але сам Зеленський не з'явився. Не домовились про дату: чинний президент наполягав на 14 квітня, а інший кандидат у президенти – на 19-у.

Тож Петро Порошенко виступив перед прихильниками, поспілкувався з журналістами, проспівав «Я прийшов – тебе нема». І знову запросив Володимира Зеленського на дебати, цього разу на понеділок 15 квітня в студію ICTV.

А тим часом більшість виборців, здається, змирилися з думкою, що дебати не відбудуться. Ми вирішили запитати у кількох відомих активістів, як вони вважають: чи будуть дебати і наскільки це важливо для них особисто.

ВІКТОР СОРОКА, батько одного з полонених Росією моряків ВМС України Василя Сороки:

«Та він [Володимир Зеленський] не прийде! Я знаю, що не прийде. Його будуть до останнього ховати, щоб люди не побачили його рівень розуміння, що таке державне управління, що таке економіка, що таке політика.

Що для мене було б особливо цікаво почути? Я – «бандерівський порохобот», для мене є мій президент, який будує Україну. А за Зеленським я бачу повернення до «русского мира». І хоч у мене є багато питань і до президента Порошенка – його кадрова політика, його невиконані обіцянки – але на першому місці стоїть держава Україна, а потім усе інше.

Реально сьогодні бій іде за Україну – і проти України.

Може, Порошенко трохи неправильно нас веде, але ми знаємо, КУДИ він нас веде

Може, Порошенко трохи неправильно нас веде, але ми знаємо, куди він нас веде.

Він нас чітко веде в Європу, чітко веде в НАТО. А що буде з іншою командою – можемо тільки здогадуватися.

Коли мій син там у російській тюрмі почув про результати першого туру, то запитав в адвоката: «Скажіть, що сталося з Україною, що вони так проголосували, поки ми були в полоні?»

ВОЛОДИМИР БОНДАРЧУК, син героя «Небесної сотні» Сергія Бондарчука:

Для багатьох людей важливо побачити дебати, щоб прийняти остаточне рішення

«Я думаю, що для багатьох людей важливо побачити дебати, щоб прийняти остаточне рішення. У родин героїв «Небесної сотні» є питання щодо долі розслідування і покарання винних за вбивство наших рідних.

Насправді це питання до обох кандидатів у президенти.

Ми хотіли б і від Зеленського, і від Порошенка почути, якими будуть наступні їхні кроки після перемоги, що зміниться. Тому що за декілька місяців Департамент спеціальних розслідувань припиняє свою діяльність, і хто далі буде займатися розслідуваннями, незрозуміло.

Ми зацікавлені в дебатах і для того, щоб почути відповіді на основні запитання, які є маркерами для всього українського суспільства. Хоча б на головне питання – чий Крим. Ми жодним чином не бачили позиції Володимира Зеленського в ключових питаннях для України.

В першому турі я не голосував за жодного з двох, а в другому турі визначився. На вибори обов’язково піду. Але це важливо і для мене – побачити іншого кандидата і спробувати зрозуміти ту іншу частину українського суспільства, яка проголосувала за Володимира Зеленського.

Я дуже хочу сподіватися на те, що дебати відбудуться. Але в мене є таке передчуття, що цього не буде».

ЛЕОНІД ОСТАЛЬЦЕВ, ветеран АТО, засновник піцерії «Pizza Veterano”:

Думаю, що, на жаль, ми не побачимо дебатів

«Для мене це важливо на 100 відсотків, але я думаю, що, на жаль, ми не побачимо дебатів. Пан Зеленський уже показав усе, що міг показати. Я передивився усе, що є в Інтернеті,– інтерв’ю з паном Зеленським, наради в його штабі. І я зрозумів, що він нікуди не прийде. Бо там ні плану, ні стратегії.

Чому для мене це так важливо? Тому що я учасник бойових дій, у нас воююча держава, і незалежно від того, скільки відсотків населення нашої країни визнає війну чи не визнає війну, вона є. І нам необхідно з нею щось робити. А що треба робити з війною – в ній треба перемагати. Для цього верховному головнокомандувачу треба мати мізки, мати яйця, мати сміливість. Треба мати команду і стратегію. Чого я, на жаль, у Володимира Олександровича не бачу».

ЯНА ЗІНКЕВИЧ, український доброволець-медик

«Я думаю, що Зеленський, на жаль, не прийде. Хоч він сам викликав Порошенка, але переховується, не дає ніяких коментарів, не спілкується з журналістами. Навряд чи він наважиться на дебати. Він розуміє, що зовсім не дипломат. І виступити гарно йому навряд чи вдасться.

Ідеться про те, чи буде тривати лінія на НАТО і ЄС – чи реально може бути великий відкат назад

Передвиборні дебати важливі, бо реально ще багато є людей, які сумніваються. Звісно, можна бути багато чим незадоволеним щодо цих останніх 5 років. Але зараз ідеться про те, чи буде тривати лінія на НАТО і ЄС – чи реально може бути великий відкат назад. І саме тому потрібні дебати, щоб максимальна кількість людей могла визначитись».

А тим часом у штабі Володимира Зеленського продовжують наполягати: зустріч на стадіоні має відбутися 19 квітня. І, навпаки, звинувачують у намаганні уникнути дебатів чинного президента. Про це сьогодні заявив спікер штабу Зеленського Дмитро Разумков.

Як він сказав, «Було озвучено, що ми чекаємо Петра Олексійовича 19 квітня о 19:00 на «Олімпійському».

Натомість Порошенко знову підтвердив, що увечері 19 квітня піде на офіційні дебати в студію Суспільного телебачення, як того вимагає закон.

Дивіться також: На південь США обрушилися руйнівні торнадо. Щонайменше 4 людини загинуло

На південь США обрушилися руйнівні торнадо. Щонайменше 4 людини загинуло. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG