Спеціальні потреби

Що робитимуть українці, знаючи про багатство політиків та урядовців? - західні оглядачі про е-декларування


Реальне питання, яке випливає із цієї ситуації, у тому чи буде суспільство вимагати змін
Ян Бейтсон, західний журналіст

Головним наслідком офіційного визнання українськими чиновниками та політиками приголомшливого багатства на тлі загальної бідності населення можуть стати нові вимоги змін з боку громадськості. На це, коментуючи задекларовані українськими урядовцями та політиками значні персональні статки, вказують співробітники міжнародних ЗМІ та західні коментатори.

"Декларації це позитивна річ, але вони примушують протверезіти. Реальне питання, яке випливає із цієї ситуації, у тому чи буде суспільство вимагати змін", - твітує Ян Бейтсон, журналіст ряду впливових західних видань, який працює в Україні.

"Деякі із озвучених цифр для Заходу є нормальними, але Україна це небагата країна, і небагата вона саме через політичну корупцію, а не через брак ресурсів", - також відзначає Бейтсон.

74% вважають, що економічна ситуація "дещо погіршилась", або "погіршилась значно»
Опитування IRI

"Політика давно є шляхом до швидкого збагачення в Україні, але такий стан справ робить систему ще більш корумпованою, неефективною і саме тому це має припинитись", - міркує журналіст.

"Українці обурені багатством урядовців в Україні після Євромайдану", - коментує ситуацію журналіст "Радіо Свобода" Крістофер Міллер.

"Мінімальна заробітна платня в Україні 45/місяць; солдати отримують всього $276/місяць", - додає Міллер.

"Українці незадоволені після того, як політиків примусили задекларувати власне багатство - виявилось, що багато з них страшенно багаті", - резюмує настрої в Україні Александр Сміт, журналіст лондонського бюро NBC News.

Незадоволення значними статками посадовців накладається на загальне незадоволення громадян напрямком, в якому рухається країна. На останнє вказують результати дослідження громадської думки, проведеного в Україні International Republic Institute.

72% респондентів вважають, що Україна рухається у невірному напрямку;

51% рішуче незадоволені роботою Кабміну на чолі із Володимиром Гройсманом;

18%, майже кожному 5-му, доводиться заощаджувати гроші, щоб дозволити собі їжу

74% вважають, що економічна ситуація "дещо погіршилась", або "погіршилась значно";

18%, майже кожному 5-му, доводиться заощаджувати гроші, щоб дозволити собі їжу;

35% заощаджують, щоб придбати одяг та взуття

Дивіться також: Уперше ветерани АТО взяли участь в американському Марафоні морської піхоти

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG