Спеціальні потреби

Актуально

Імпічмент та конкуренція: коротко про останні цього року дебати демократів

Про Україну цього разу не згадували

У Лос-Анджелесі відбулись останні цього року дебати кандидатів у президенти від Демократичної партії. Цього разу на сцені було найменше учасників - семеро, однак дебати запам’ятались гострими суперечками й намаганням “потопити” одне одного. Коротко розповідаємо, про що розповіли кандидати в президенти.

Про імпічмент

Дебати традиційно відкрили питанням про імпічмент. Модераторка зауважила, що на відміну від ситуації з Річардом Ніксоном, зараз відставку президента не підтримує настільки багато американців. Питання полягало в тому, що кандидати можуть зробити, щоб переконати більше людей у необхідності відставки Трампа?

Джо Байден і Елізабет Воррен сказали, що імпічмент полягає не в переконуванні американців, а у дотриманні конституції США. Берні Сандерс вдався до звинувачень в бік Трампа і риторики, яку він повторював уже багато разів: “цей президент - патологічний брехун”.

Сенаторка Емі Клобучар порівняла нинішній процес з Вотергейтським скандалом і сказала, що американці мають почути більше свідків на суді у Сенаті. “Якщо президент заявляє, що він такий невинний, чому він не допускає всіх своїх людей свідчити? Річард Ніксон допустив своїх топ-соратників до свідчень”, - сказала вона.

Піт Бутиджедж сказав, що передусім слід фокусуватись на подоланні системи, яка призвела до імпічменту Трампа, і на тому, як вирішити це у 2020 році. Кандидат Ендрю Янг своєю чергою порадив не концентруватись на імпічменті президента: “Нам слід перестати зациклюватись на імпічменті, який сприймається багатьма американцями як гра у футбол із заздалегідь відомим результатом. І почати копати й вирішувати ті проблеми, через які власне й обрали Дональда Трампа. Ми маємо використати кожну можливість і представити нове позитивне бачення країни, щоб перемогти його в 2020. Бо не сумнівайтесь, він буде в бюлетенях”.

Про одне одного

Ці дебати також запам’ятались перепалкою між Елізабет Воррен (наразі третьої в гонці, згідно з опитуваннями) та Пітом Бутиджеджем (який посідає четверте місце). Сенаторка звинуватила свого суперника в тому, що він приймає пожертувавння для своєї кампанії від мільйонерів у “винних печерах з кришталевими люстрами” і сказала, що багатії не мають вирішувати, кому бути наступним президентом США.

Натомість Бутиджедж нагадав Воррен, що ще рік тому вона також приймала пожертви від мільйонерів для своєї передвиборчої кампанії до Сенату, і частину з цих грошей використовує для виборів і зараз - і це жодним чином не робить її корумпованою.

Сенаторка Емі Клобучар перервала їхню суперечку й сказала, що вона ніколи не була у “винних печерах”, натомість відвідала “вітряну печеру” у Південній Дакоті. Згодом вона також атакувала Бутиджеджа через його нестачу політичного досвіду (він є мером містечка Саус Бенд в Індіані).

Про зовнішню політику

Про Україну цього разу, на відміну від попередніх дебатів, не згадували. Із питань зовнішньої політики торкнулись Ізраїлю та Близького сходу, а також відносин з Китаєм і підтримки Гонконгу.

"Якщо вони зроблять щось подібне до площі Тяньаньмень, коли йдеться про Гонконг, то Китай буде ізольований від вільного світу, і ми очолимо цю ізоляцію дипломатично та економічно", - сказав Піт Бутиджедж.

Джо Байден наголосив, що США не мають толерувати порушень прав людини і додав: “Ми повинні перемістити 60% нашої морської сили до тієї частини світу, щоб насправді китайці зрозуміли, що більше просунуться далі. Ми маємо бути там, щоб захистити інших людей”.

Серед “переможців” цих дебатів оглядачі назвали Піта Бутиджеджа, який вдало парирував звинувачення своїх конкурентів, та Ендрю Янга, який вирізнявся на фоні інших кандидатів неординарними відповідями і хорошою підготовкою.

Серед “лузерів” опинились Берні Сандерс, що ухилявся від чітких відповідей і намагався перевести розмову на більш вигідні теми, і Том Стайєр, який не зміг продемонструвати яскравих моментів у своєму виступі.

Дивіться також: Дональд Трамп став третім президентом в історії США, якому Конгрес оголосив імпічмент.

Всі новини дня

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG