Спеціальні потреби

Через пандемію 67% людей у США - в стані підвищеного стресу


Стрес, безсоння і депресія - із такими проблемами психологічного здоров'я стикнулися люди, у кого негативний результат на Ковід-19. За дослідженнями Американської психологічної асоціації, 67% мешканців США перебувають зараз у стані підвищеного стресу. Найбільш вразлива категорія людей - молодь.

25-річний Дейвид живе у великому мегаполісі Лос-Анджелесі, у штаті Каліфорнія. Батьківщиною хлопця є Китай. В Америці він переслідує свою американську мрію, хоче стати кінорежисером. Коли ж у березні почалась пандемія, а в місті оголосили суворий карантин, Дейвид відчув нетипові для себе проблеми.

"Моя активність була найнижчою в цей період мого життя. По суті, я просто лежав на дивані понад 20 годин на день, просто прокручуючи стрічку новин на телефоні. Мені було дуже важко спати вночі, бо я не знав куди подіти всю свою енергію. Коли я уночі закривав очі, у мене пришвидшувалось серцебиття. Здавалося, ніби молоток всередині моїх грудей". – Розповів пацієнт психолога Дейвид Чао.

Ще більше нових страхів з'явилося, коли у червні почались протести “Життя чорношкірих мають значення".

"Я думав про своїх батьків у Китаї, що не можу їх побачити, навіть якби я захотів. Тобто вони мені не зможуть допомогти, якщо щось трапиться. Я був сам по собі. Я думав про всіх своїх друзів, які постраждали під час пандемії та під час протестів. У мене з'явилися всі ці ірраціональні страхи, які не давали мені спати вночі", – зізнається Дейвид.

І він такий не один. Психологи називають 2020 рік кризовим для психологічного здоров'я американців. Серед найбільш поширених розладів - безсоння, тривожні стани.

Про це розповідає Карен Лінн Кассідей, клінічна психологиня: "На початку літа ми почали помічати збільшення симптомів серед людей, які до того справлялись дуже добре, та їх почав турбувати стрес, який накопичувався. І ось до осені, особливо серед дітей, підлітків, молоді та батьків, що мають дітей шкільного віку, ми спостерігаємо безліч ознак депресії, тривожних станів, розладу прийому їжі, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами".

Серед причин стресових станів – зміна способу життя на менш активний, переповнення простору негативною інформацію, а також почуття невизначеності. І особливо вразливим до цих факторів є так зване покоління Z, це люди віком від 13 до 23 років.

"Я переживаю безсоння, багато. Я сумую за моєю сім'єю, я не можу полетіти в Туреччину, звідки я родом. Кафе, ресторани, спортзали зачинені, мені дуже не вистачає друзів, і я почуваюсь самотньою", – каже Меріам Калілі, 21-річна студентка.

"Мій рівень уваги знизився, дуже важко сфокусуватись. Після заходу сонця я відчуваю цю тривогу. Я не можу це пояснити. Напевне, це через те, що я не знаю, коли це все закінчиться, чи відновиться навчання у моєму коледжі", – ділиться своїми переживаннями 18-річний студент Алекс Вілброн.

Закриття шкіл і навчальних закладів, гуртків та спортивних клубів унеможливлює соціальне життя для багатьох. У Каліфорнії навчання онлайн уже триває вісім місяців.

Карен Лінн Кассідей, клінічна психологиня: "Ми вважаємо, що така реакція пов'язана з культурними змінами у вихованні дітей. Це покоління виявились не готовим до стресу. Вони більше покладаються на дорослих, щоб ті допомогли їм справитись. Вони відчувають, що зобов'язані бути щасливим, що батьки цього очікують, коли насправді самі є сумними через пандемію".

Та і серед людей старшого віку спостерігається високий рівень тривоги і безсоння. Серед головних причин - втрата фінансової стабільності і емоційне вигорання. І хоч з тривожними станами та депресією радять звертатись до спеціалістів, безсоння часто можна врегулювати самостійно. Фахівці радять бути активними протягом дня - займатись спортом чи просто виходити на прогулянку, аби отримати дозу денного світла. А ще, кажуть, важливо припинити користуватись комп'ютером та телефоном хоча б за годину до сну.

Дивіться також: Як побороти депресію, навіяну карантином, поганими новинами та зимовим сезоном? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG