Спеціальні потреби

Блінкен: США подають світу приклад щодо подолання системного расизму


Сполучені Штати Америки подають світу приклад боротьбі із расовою несправедливістю та нерівністю, заявляє американське дипломатичне відомство. Текст відповідної заяви розміщено на сайті Держдепу США.

Як відзначив Блінкен, великі країни не ховаються від своїх недоліків, а визнають їх і намагаються досягнути змін у прозорий спосіб.

"Ми не лише працюємо над тим, щоб встановити стандарт державної відповіді на ці виклики а також посилюємо нашу демократію, та даємо надію та мотивацію захисникам прав людини по всій планеті", - відзначив Блінкен.

Державний секретар США привітав резолюцію Ради прав людини ООН про відповідь на системний расизм проти африканців та осіб африканського походження у контексті правоохоронних органів.

"Я закликаю усі країни-члени ООН приєднатись до США у цих зусиллях, і протидіяти напасті расизму, расової дискримінації, та ксенофобії. Тому що, коли всі люди - незважаючи на їх расу чи етнічність - мають свободу втілити свій повний потенціва, наша колективна безпека посилюється", - відзначив Блінкен.

Раніше верховна комісарка ООН з прав людини закликала держави викорінити системний расизм.

Як повідомляє The New York Times, напередодні в ООН вирішили створити панель із трьох експертів для розслідування питань системного расизму проти осіб африканського походження у роботі правоохоронців. Як відзначає видання, "це додає міжнародної ваги вимогам всередині США щодо відповідальності за вбивства поліцією американців африканського походження, та репарацій".

У своїй заяві, Блінкен привітав рішення ООН та заявив, що США запросили спеціальних доповідачів ООН з питань сучасних форм расизму та питань меншин.

У статті використано матеріали видання The New York Times.

Дивіться також: Далі буде гірше: експерти занепокоєні впливом Китаю на Україну

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG