Спеціальні потреби

Телеканал «Дискавері» навмисне розбив пасажирський літак


Згідно з щойно оприлюдненими даними Національної ради безпеки транспорту США, у 2011-му році, як і роком раніше, не загинув жоден пасажир комерційних авіаперевізників. Щоправда, кількість жертв інцидентів загалом цивільної авіації Сполучених Штатів, зросла до майже 485 осіб. Однак, значно зросла і кількість польотів у небі над США. Експерти наголошують, що у наші дні пасажирські авіаперевезення безпечні як ніколи. Задля удосконалення безпеки, експерти проводять навмисні катастрофи літаків. Днями таку аварію організував телеканал «Дискавері».

Відео розміщене у мережі Ю-Тюб, демонструє сплановану катастрофу Боїнга 727 у мексиканській пустелі. Чотири пілоти катапультувалися незадовго до падіння.

«Люди, які керували польотом, схоже навмисно скерували літак різко вниз, аби він розпався, щоб побачити, чи мають пасажири шанс вижити при такому ударі», – каже колишній пілот Стефан Ґанярд.

У середньому 76% пасажирів виживають у серйозних авіакатастрофах. Наприклад під час катастрофи 1989-го року в Айові, вижило понад половина людей на борту.

54 пасажири ефіопського лайнера пережили падіння літака в океан.

У катастрофі в Денвері у 2008-му та у випадку, коли літак розпався у 2009-му, ніхто не загинув взагалі.

Експерименти, на зразок проведеного «Дискавері», мають на меті постійно покращувати безпеку пасажирів. НАСА провело подібний експеримент майже 30 років тому. Тоді у результаті спланованої катастрофи були вирішено не використовувати паливну добавку, яка за задумом повинна була зменшити силу вибуху.

За підрахунками експертів, людина має один шанс з 14 мільйонів загинути під час польоту комерційного пасажирського лайнера у США

Тож, незважаючи на усталені стереотипи, пережити авіакатастрофу можливо. А експерименти на зразок проведеного у мексиканській пустелі, допомагають ще більше підвищити шанси авіапасажирів на виживання.

XS
SM
MD
LG