Спеціальні потреби

Захисники тварин проти вбивства безпритульних собак в Україні


Захисники тварин проти вбивства безпритульних собак в Україні

Біля Кабінету міністрів зібралися собаки та їх хазяї. Усі разом, хто вигуками, хто гавкотом, вийшли висловити обурення уряду. Захисники тварин провели акцію протесту проти винищення безпритульних тварин під егідою «Євро-2012».

Скривавлені від червоної фарби футбольні м’ячі на снігу символізують жертви, на які йде Україна заради гідного проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012». Але з такими жертвами не змогли погодитися ані українці, ані європейці – майбутні гості міжнародної спортивної події.

«Жорстоке ставлення до безпритульних собак та котів в Україні вже стало «чорною візитівкою» нашої країни», зазначають організатори акції. Адже ще в минулому році Європа була шокована відвертими фотографіями з рекламою «пересувних крематоріїв», у яких можна заживо і швидко спалити собаку чи кішку. Крім цього житлові комунальні господарства, яким було доручено проводити «чистки», розкидували отруту по вулицях. Через це почали з’являтися жертви й серед домашніх тварин. Так померла собака прес-аташе американського посла Джеймса Вульфа, яка випадково з’їла отруту в парку в центрі Києва. Тим не менш, столичні комунальники відсторонюються від масових винищувань, не коментують цього і у мерії Києва.

Безпритульних знищують не тільки у Києві, але й по всій країні, впевнені захисники тварин. «Ми передали наші вимоги до Кабміну, листи до Асоціації мерів, особисто меру Харкова Кернесу, так як там ситуація одна із найгірших», зазначає одна із організаторок акції Вікторія Світлова.

Хоча українське законодавство й на боці тварин, але, за словами захисників, воно не діє. Через це активісти вимагають від уряду розробити нормативно-правову базу, яка б сприяла реалізації Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження». Але перш за все, активісти пропонують вирішувати цю проблему по-європейськи. Тобто, стерилізувати безпритульних тварин та передати повноваження громадським організаціям.

Вимоги протестувальників підтримало Міністерство екології та природних ресурсів України. На акцію завітав його голова – міністр Микола Злочевський. Урядовець пообіцяв, що всі вимоги будуть виконані, а мерів попросять спрямувати кошти на програми стерилізації та будівництво притулків.

«На 2012 рік уряд запланував витратити 30 мільйонів гривень на будівництво нових притулків для собак. Переконаний, що разом з екологічними громадськими організаціями ми забезпечимо ефективне і прозоре використання цих коштів», – зазначив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.

В свою чергу, у Європі продовжують збирати підписи під петиціями з вимогою припинити масові вбивства тварин в Україні. Одна з петицій, яку підписало вже понад 63 тисячі людей, містить наступні слова:

«Я зустрічав багато людей з України, і всі вони – чудові люди. Ваша країна має так багато гарного, і це буде позитивний знак для цілого світу, коли припиниться ця бійня. Нехай Ваше серце стане на бік добра, і це зробить світ ще кращим для кожного з нас».

XS
SM
MD
LG