Спеціальні потреби

США збільшують допомогу ВМС України на 10 мільйонів доларів


Український гелікоптер Ka-27 злітає з палуби американського корабля USS Mount Whitney протягом навчань в Чорному морі, 2018

Державний департамент США, за схвалення Конгресу, надасть додаткові 10 мільйонів доларів з метою зміцнення спроможностей військово-морського флоту України. Про це йдеться в заяві Держдепу від 21 грудня.

Збільшення допомоги відбувається «у відповідь на небезпечну ескалацію Росією та невиправданий напад 25 листопада на три українські військові кораблі поблизу Керченської протоки».

«Ми робимо це в солідарності з Литвою та Великобританією, які також планують збільшити допомогу Україні в сфері безпеки», - наголосив заступник речника Держдепу Роберт Палладіно.

В своій заяві, Держдеп від імені Сполучених Штатів закликав Росію негайно поверути захоплені кораблі і затриманих членів екіпажу, забезпечити відкритість Керченської протоки та Азовського моря для проходу кораблів до та від українських портів, поважати суверенітет та територіальну цілісність України в рамках міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води.

Дивіться також: Які сигнали надсилає Лондон Москві посиленням військово-морської співпраці із Києвом

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG